9 listopada 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Oto utrudnienia jakie czekają kierowców i pasażerów MZK

Tagi: brak tagów
2019-11-07 / Aktualizacja artykułu: 2019-11-09
9 listopada 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Oto utrudnienia jakie czekają kierowców i pasażerów MZK

Dnia 9 listopada od godziny 17:00 do 19:00 odbędzie się 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, o których właśnie teraz informujemy. Przygotujcie się na nie wcześniej.

Utrudnienia dla pasażerów MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w wyniku biegu autobus linii nr 6 od przystanku „Centrum” w kierunku ulicy Objazdowej pojedzie objazdem ulicami: al. Wojska Polskiego do Ronda PCK, następnie ulicą Zjednoczenia do pętli przy ulicy Objazdowej. W kierunku ulicy Braniborskiej trasa nie ulega zmianie.

Autobusy pozostałych linii przebiegających ulicą Bohaterów Westerplatte od Dworca Głównego w kierunku Ronda PCK będą poruszały się lewym pasem jezdni i nie będą zatrzymywały się na przystanku „Centrum”.

W czasie biegu następujące przystanki zostaną wyłączone z obsługi komunikacyjnej:

  • ul. Bohaterów Westerplatte „Centrum” (nr 174) – dla wszystkich linii autobusowych,
  • ul. Batorego „ Urząd Celno-Skarbowy ” (nr 122),
  • ul. Herberta „Herberta” (nr 654).

Autobusy nr 6 będą zatrzymywały się podczas objazdu na tych przystankach:

  • al. Wojska Polskiego „Elżbietanki” (nr 175),
  • ul. Zjednoczenia „Rondo PCK” (nr 76).

Źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze / Facebook

Utrudnienia dla kierowców

Bieg będzie miał dystans 11 km. Rozpocznie się na ulicy gen. Dąbrowskiego i na niej również zakończy. Biegacze pobiegną w kierunku ulicy Dworcowej i wrócą przez ulicę Ułańską i Bohaterów Westerplatte. Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze opublikowało mapę biegu.

W czasie jego trwania biegu najlepiej będzie zaplanować sobie alternatywną drogę przejazdu omijającą ulice wyznaczone jako trasę biegu.

Przeczytaj również

Zielona Góra nie poddaje się w rywalizacji o miejsce Rowerowej Stolicy Polski! W ramach tej inicjatywy, 22 czerwca odbędzie się 6. Falubazowy Rajd Rowerowy. To…

Wydarzenia 2024-06-12

Program wydarzenia Otwarcie dla publiczności Od godziny 11:00 lotnisko zostanie otwarte dla wszystkich uczestników. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, a organizatorzy przygotowali szereg atrakcji na…

Wydarzenia 2024-06-12

Już w najbliższą sobotę, 15 czerwca, Zielona Góra i województwo lubuskie będą reprezentowane podczas Dnia Polski w Pradze. Wydarzenie odbędzie się na terenie ogrodów Ambasady…

Wydarzenia 2024-06-12