9 listopada 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Oto utrudnienia jakie czekają kierowców i pasażerów MZK

Tagi: brak tagów
2019-11-07 / Aktualizacja artykułu: 2019-11-09
9 listopada 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Oto utrudnienia jakie czekają kierowców i pasażerów MZK

Dnia 9 listopada od godziny 17:00 do 19:00 odbędzie się 2. Zielonogórski Bieg Niepodległości. Wiąże się to z pewnymi utrudnieniami dla mieszkańców, o których właśnie teraz informujemy. Przygotujcie się na nie wcześniej.

Utrudnienia dla pasażerów MZK

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje, że w wyniku biegu autobus linii nr 6 od przystanku „Centrum” w kierunku ulicy Objazdowej pojedzie objazdem ulicami: al. Wojska Polskiego do Ronda PCK, następnie ulicą Zjednoczenia do pętli przy ulicy Objazdowej. W kierunku ulicy Braniborskiej trasa nie ulega zmianie.

Autobusy pozostałych linii przebiegających ulicą Bohaterów Westerplatte od Dworca Głównego w kierunku Ronda PCK będą poruszały się lewym pasem jezdni i nie będą zatrzymywały się na przystanku „Centrum”.

W czasie biegu następujące przystanki zostaną wyłączone z obsługi komunikacyjnej:

  • ul. Bohaterów Westerplatte „Centrum” (nr 174) – dla wszystkich linii autobusowych,
  • ul. Batorego „ Urząd Celno-Skarbowy ” (nr 122),
  • ul. Herberta „Herberta” (nr 654).

Autobusy nr 6 będą zatrzymywały się podczas objazdu na tych przystankach:

  • al. Wojska Polskiego „Elżbietanki” (nr 175),
  • ul. Zjednoczenia „Rondo PCK” (nr 76).

Źródło: Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze / Facebook

Utrudnienia dla kierowców

Bieg będzie miał dystans 11 km. Rozpocznie się na ulicy gen. Dąbrowskiego i na niej również zakończy. Biegacze pobiegną w kierunku ulicy Dworcowej i wrócą przez ulicę Ułańską i Bohaterów Westerplatte. Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Zielonej Górze opublikowało mapę biegu.

W czasie jego trwania biegu najlepiej będzie zaplanować sobie alternatywną drogę przejazdu omijającą ulice wyznaczone jako trasę biegu.

Przeczytaj również

Walentynki w Zielonej Górze zapowiadają się wyjątkowo ciepło, nie tylko za sprawą wiosennej aury, ale przede wszystkim dzięki inicjatywie lokalnych władz. 14 lutego, w godzinach…

Wydarzenia 2024-02-13

10 lutego – początek zimowej przygody Urząd Miasta Zielona Góra ogłosił, że pierwszy oficjalny dzień ferii zimowych w województwie, 10 lutego, będzie obfitował w wyjątkowe…

Wydarzenia 2024-02-09

Muzycy Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej w roli głównych wykonawców Filharmonia Zielonogórska zaprasza na niezwykły koncert symfoniczny, który odbędzie się 9 lutego w Sali MCM. Wydarzenie…

Wydarzenia 2024-02-01