Akcja edukacja. Młodzież z I LO niesie pomoc młodszym uczniom!

Autor: mojazielona.pl • 9 kwietnia 2021

W ramach ogólnopolskiej olimpiady “Zwolnieni z Teorii” grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety w Szczecinku realizuje projekt społeczny pod nazwą “School ON”. W skład zespołu projektowego wchodzą: Emilia Gut, Laura Mateusiak, Oliwia Kwapisz oraz Igor Gruszka.  

“W ostatnim czasie wszyscy zdążyliśmy się przekonać o tym, jak trudna może być nauka online i jak wiele problemów potrafi ona przysporzyć. Dlatego postanowiliśmy wyciągnąć rękę do naszych młodszych koleżanek i kolegów – uczniów szkół podstawowych. Mamy zamiar pomóc im w nauce, zrozumieniu i utrwaleniu materiału za pomocą zamieszczanych na naszej stronie materiałów edukacyjnych.”- w ten sposób opisują swój projekt pomysłodawcy

“School ON” – czym jest?

“School ON” to projekt, zajmujący się tworzeniem materiałów edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych, które są publikowane na ich stronie internetowej. Można tam znaleźć treści z trzech głównych przedmiotów: j.polskiego, j.angielskiego oraz matematyki. Licealiści tworzą m.in.: kolorowe fiszki, karty pracy, fimiki, prezentacje czy arkusze, z ciekawie przedstawioną wiedzą teoretyczną. Wszystkie poczynania realizowane są pod czujnym okiem nauczycieli z I LO. 

Zapraszamy do śledzenia ich dalszych działań w internecie!

Social media:

Fb – @schoolonprojekt
Ig – school_on_
Strona www – schoolon.pl

Przeczytaj również