Co najbardziej smakuje nam na pizzy?

Tagi: brak tagów
2021-02-10
Co najbardziej smakuje nam na pizzy?

Pizza to absolutnie najpopularniejsze danie, jakie zjadamy zarówno w lokalach gastronomicznych, jak i zamawiamy na wynos. Z jakiegoś powodu Polacy pokochali ten okrągły placek z sosem, serem i masą dodatków. Właśnie, dodatki… Po które z nich sięgamy najchętniej i dlaczego? Sprawdzamy też ulubione miejsca w Zielonej Górze!

Co smakuje nam najbardziej?

Pizza w klasycznym wydaniu to mniej więcej wiek XVII, jednak jak głosi legenda, popularność zdobyła w XIX wieku, kiedy to jeden z włoskich pizzaiolo przygotował specjał dla królowej Małgorzaty Sabaudzkiej. Wśród trzech propozycji znalazła się taka nawiązująca do kolorów włoskiej flagi – z czerwonym sosem pomidorowym, białą mozzarellą i zieloną bazylią. Ta właśnie pizza przypadła monarchini do gustu najbardziej, dlatego później zyskała nazwę znaną do dzisiaj – margherita. Później dopiero rozpoczęły się eksperymenty z dodatkami, które miały urozmaicić placek. Eksperymenty te trwają do dzisiaj.

W Kanadzie pewien mężczyzna połączył szynkę i ananasa, tworząc tym samym pizzę hawajską. W Polsce popularny na pizzy jest oscypek z żurawiną, z kolei Francuzi lubują się w dodawaniu owoców morza. Co jednak najbardziej lubią Polacy? Mamy raczej klasyczne podniebienia. Chętnie sięgamy po dodatki mięsne – salami, pepperoni czy szynkę. Lubimy również dodać nieco ostrości w postaci papryczek jalapeno albo piri-piri. Co bardziej odważni polewają nawet pizzę sosem tabasco. Lubimy także warzywa i grzyby – cebula, pomidor czy pieczarki to często nieodłączny element naszego zamówienia.

Przekonaliśmy się również do typowo włoskich smaków, stąd rosnąca popularność oliwek, kaparów czy karczochów. Chętnie poszerzamy nasze zamówienie o dodatkowe sery, również te pleśniowe, które świetnie komponują się na pizzy. Nietrudno zauważyć, że pizza w polskim wydaniu przyjmie właściwie wszystko w zależności od gustu i preferencji. Coraz częściej eksperymentujemy również z owocami morza, które we włoskim wydaniu są powszechne.

Gdzie warto zjeść dobrą pizzę w Zielonej Górze?

W każdym mieście jest takie sprawdzone miejsce, które poleci każdy napotkany stały bywalec. Pizza w Zielonej Górze to przede wszystkim Centrum Handlowe Focus Mall, gdzie dostaniemy sprawdzone, włoskie smaki w klasycznym wydaniu – nie tylko pizzę, ale wiele innych potraw spod znaku włoskiego buta, sprawdź https://www.pizzadominium.pl/lokale/zielona-gora-c-h-r-focus-mall. Aromatyczne pasty, smakowite przystawki i klasyczne desery to coś, na co warto się skusić. Niezmienna jakość, jaką gwarantuje Dominium, sprawia, że bez jakichkolwiek wątpliwości znajdziemy tam coś dla siebie. Warto sprawdzić, czy to rzeczywiście tak smaczne miejsce, jak uważają zielonogórzanie.

Przeczytaj również

Ten skandynawski kraj, znany z nieskazitelnych krajobrazów i wysokiego standardu życia, oferuje swoim pracownikom unikalne rozwiązanie urlopowe. Mowa o feriepenger, czyli pieniądzach na wakacje, które są jednym…

Artykuły 2024-02-20

Niwelator, znany również jako poziomica optyczna, jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w budownictwie oraz geodezji do dokładnego określania poziomu i pomiarów wysokościowych. To urządzenie pozwala na…

Artykuły 2024-01-30

Istnieje wiele różnych rodzajów kuchenek, ale to gaz od lat nie traci na popularności. Można go wciąż znaleźć w wielu domach czy mieszkaniach. Jednak zamontowanie…

Artykuły 2024-01-25