Co się stanie z niebezpiecznymi odpadami w Przylepie?

Tagi: brak tagów
2019-10-29
Co się stanie z niebezpiecznymi odpadami w Przylepie?

Jak podaje Gazeta Wyborcza, firma z Katowic zaproponowała by niebezpieczne odpady zakopać w betonowym sarkofagu po wcześniejszym zatopieniu ich w specjalnej masie izolacyjnej.

Podjąć decyzję o ich losie trzeba jak najszybciej. Niebezpieczne substancje wylewają się z beczek i przesiąkają przez ściany.

Pomysłodawcą jest firma Eco Technology Innovation z Katowic. Przedsięwzięcie zajęłoby jej 7-8 miesięcy. Tak zabezpieczone odpady nie zagrażałyby więcej środowisku przez nawet kilkaset lat lub dłużej.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22