Czy Młodzieżowa Rada Miasta zacznie znów działać?

Tagi: brak tagów
2024-06-28
Czy Młodzieżowa Rada Miasta zacznie znów działać?

Istnieje duża szansa na wznowienie działalności Młodzieżowej Rady Miasta w Zielonej Górze, której aktywność została przerwana przez pandemię. Młodzieżowa Rada Miasta przestała funkcjonować, a od tamtej pory nie przeprowadzono nowych wyborów do jej gremium.

Inicjatorzy wskrzeszenia

Oliwier Wołkowicz, Dawid Słowiński, Marcel Bemben, Kacper Ocimek i Bartosz Surdyk podjęli inicjatywę reaktywacji Rady. Wsparcie i pomoc zapewnia im radny Radosław Brodzik, aktywnie współpracujący z Młodzieżowym Sejmikiem Wojewódzkim. Panowie dyskutowali na temat przyszłych wyborów oraz statutu Młodzieżowej Rady Miasta z wiceprezydentem Markiem Kamińskim, który wspiera ich ambicje.

Zmiana uchwały

Inicjatorzy złożyli petycję w sprawie zmiany uchwały dotyczącej Młodzieżowej Rady Miasta, nad którą mają się pochylić miejscy radni. W petycji Bartosz Surdyk, jeden z inicjatorów oraz przewodniczący stowarzyszenia „Youth Forest Młodzi dla Lubuskiego”, podkreśla, że Młodzieżowe Rady Miasta istnieją w każdym mieście wojewódzkim w Polsce poza Zieloną Górą.

Cele Młodzieżowej Rady Miasta

Młodzieżowa Rada Miasta ma na celu zwiększanie zrozumienia potrzeb i problemów młodzieży przez władze lokalne. Zapoznaje młodych ludzi z zasadami działania samorządu lokalnego, inspiruje i koordynuje inicjatywy młodych ludzi, a także organizuje konsultacje programów imprez kulturalnych oraz działań instytucji kultury w danej miejscowości.

Sukcesy z przeszłości

Za czasów swojego funkcjonowania, Młodzieżowa Rada Miasta Zielona Góra wywalczyła m.in. bezpłatne autobusy dla uczniów zielonogórskich szkół oraz Kartę Młodych oferującą zniżki na usługi. Organizowała również różne formy integracji młodych ludzi, takie jak Chill Fest.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

Przeczytaj również

Urząd Miasta Zielona Góra informuje, że od poniedziałku, 8 lipca, ruszają prace związane z rozbudową skrzyżowania ulic Batorego i Źródlanej. Nowe pasy ruchu i sygnalizacja…

Aktualności 2024-07-04

Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze i władze miasta osiągnęły porozumienie, dzięki któremu autobusy MZK będą kursować na terenie szpitala. Nowe zatoki przystankowe umożliwią pasażerom wygodny…

Aktualności 2024-07-03

W dniach od 1 lipca do 31 sierpnia 2024 r. Centrum Nauki Keplera – Centrum Przyrodnicze będzie czynne od wtorku do niedzieli w godzinach od…

Aktualności 2024-07-01