Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Tagi: brak tagów
2020-03-10
Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Po informacji o tym, że w Poznaniu od jutra zamykane są szkoły, przedszkola i inne instytucje miejskie, pojawiło się pytanie czy w Zielonej Górze również do tego dojdzie? Co więcej, wielu mieszkańców wyraziło swoją obawę przed koronawirusem i uznało, że powinniśmy podjąć kroki by chronić dzieci przed chorobą, ale również całe społeczeństwo. Komentarze te znajdziecie pod wpisem na naszym Facebooku.

Do sytuacji odniósł się Prezydent Janusz Kubicki. Oznajmił, że na tą chwilę nie ma żadnych wskazań, które uzasadniałyby tak radykalną decyzję.

Wzbudziło to żywe emocje w komentarzach i oprócz opinii wspierających decyzję znalazło się wiele opinii, które ją negowały.

Wieczorem natomiast Wyborcza.pl poinformowała, że Minister edukacji rozważa ogólnopolskie zamknięcie szkół, a minister nauki i szkolnictwa wyższego apeluje do uczelni, aby przeanalizowały możliwość przejścia na uczenie przez internet.

Następnie w godzinach późnowieczornych Janusz Kubicki poinformował na swoim facebooku, że jutro zwołany zostanie zespół kryzysowy. Podejmie on decyzję odnośnie tego, czy placówki oświatowe w Zielonej Górze zostaną zamknięte.

Poinformujemy Was o podjętej decyzji.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20