Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Tagi: brak tagów
2020-03-10
Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Po informacji o tym, że w Poznaniu od jutra zamykane są szkoły, przedszkola i inne instytucje miejskie, pojawiło się pytanie czy w Zielonej Górze również do tego dojdzie? Co więcej, wielu mieszkańców wyraziło swoją obawę przed koronawirusem i uznało, że powinniśmy podjąć kroki by chronić dzieci przed chorobą, ale również całe społeczeństwo. Komentarze te znajdziecie pod wpisem na naszym Facebooku.

Do sytuacji odniósł się Prezydent Janusz Kubicki. Oznajmił, że na tą chwilę nie ma żadnych wskazań, które uzasadniałyby tak radykalną decyzję.

Wzbudziło to żywe emocje w komentarzach i oprócz opinii wspierających decyzję znalazło się wiele opinii, które ją negowały.

Wieczorem natomiast Wyborcza.pl poinformowała, że Minister edukacji rozważa ogólnopolskie zamknięcie szkół, a minister nauki i szkolnictwa wyższego apeluje do uczelni, aby przeanalizowały możliwość przejścia na uczenie przez internet.

Następnie w godzinach późnowieczornych Janusz Kubicki poinformował na swoim facebooku, że jutro zwołany zostanie zespół kryzysowy. Podejmie on decyzję odnośnie tego, czy placówki oświatowe w Zielonej Górze zostaną zamknięte.

Poinformujemy Was o podjętej decyzji.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17