Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Tagi: brak tagów
2020-03-10
Czy w Zielonej Górze zostaną zamknięte placówki oświatowe?

Po informacji o tym, że w Poznaniu od jutra zamykane są szkoły, przedszkola i inne instytucje miejskie, pojawiło się pytanie czy w Zielonej Górze również do tego dojdzie? Co więcej, wielu mieszkańców wyraziło swoją obawę przed koronawirusem i uznało, że powinniśmy podjąć kroki by chronić dzieci przed chorobą, ale również całe społeczeństwo. Komentarze te znajdziecie pod wpisem na naszym Facebooku.

Do sytuacji odniósł się Prezydent Janusz Kubicki. Oznajmił, że na tą chwilę nie ma żadnych wskazań, które uzasadniałyby tak radykalną decyzję.

Wzbudziło to żywe emocje w komentarzach i oprócz opinii wspierających decyzję znalazło się wiele opinii, które ją negowały.

Wieczorem natomiast Wyborcza.pl poinformowała, że Minister edukacji rozważa ogólnopolskie zamknięcie szkół, a minister nauki i szkolnictwa wyższego apeluje do uczelni, aby przeanalizowały możliwość przejścia na uczenie przez internet.

Następnie w godzinach późnowieczornych Janusz Kubicki poinformował na swoim facebooku, że jutro zwołany zostanie zespół kryzysowy. Podejmie on decyzję odnośnie tego, czy placówki oświatowe w Zielonej Górze zostaną zamknięte.

Poinformujemy Was o podjętej decyzji.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22