Czy zapłacimy więcej za parkowanie w Zielonej Górze i więcej parkingów będzie płatnych?

Tagi: brak tagów
2019-12-13
Czy zapłacimy więcej za parkowanie w Zielonej Górze i więcej parkingów będzie płatnych?

Jak informuje Wiadomości Zielona Góra, radni zastanawiają się nad powiększeniem strefy płatnego postoju i podniesieniem opłat za parkowanie. Aut jest zbyt dużo, a ich rotacja na płatnych parkingach jest zbyt mała. Już teraz w Zielonej Górze jest ponad 100 000 samochodów.

Parkowanie w centrum dzisiaj jest bardzo trudne. Większość miejsc jest zajętych, a upolowanie zwalniającego się wymaga nie lada szczęścia. Opłaty są nie duże co sprawia, że miejsca nie są zwalniane tak szybko. Dlatego zaczęto myśleć nad zmianami. Jak mówi Piotr Barczak w serwisie wzg.net.pl: decyzje mogą zapaść na styczniowej sesji rady miasta.

Jakie są pomysły na rozwiązanie problemu z parkowaniem?

Jeden to większe opłaty. Nawet do 3,9 zł za każdą godzinę. Pomysły to powiększenie strefy płatnego parkowania o kolejne ulice, a także wydłużenie czasu płatnego parkowania.

Więcej mogłaby też kosztować Karta Mieszkańca. Droższa mogłaby również być kara za brak opłaty.

To z pewnością nie będzie proste do wprowadzenia

Temat ten na pewno wzbudzi wiele kontrowersji wśród samych mieszkańców. Nikt przecież nie chciałby płacić więcej za parkowanie swojego samochodu. Zwłaszcza gdy zmuszony jest go zostawiać w strefie płatnego parkowania przez wiele godzin.

Z kolei jest to też problem, który w jakiś sposób musi zostać rozwiązany i leży to w interesie ogółu mieszkańców. Radni wydaje się, że zdają sobie sprawę z wagi tego tematu dla opinii publicznej. Niektóre z pomysłów mogą skończyć się nawet protestami.

Przeczytaj również

Uwaga kierowcy! Blokada S3 trwa dłużej niż planowano Policja Zielona Góra poinformowała o przedłużeniu blokady trasy S3 na wysokości Sulechowa aż do jutra, 21 lutego…

Aktualności 2024-02-20

Nowy parking przy kąpielisku w Ochli zapewni dodatkowe 420 miejsc parkingowych, znacznie ułatwiając dostęp do lokalizacji rekreacyjnej H2Ochla. Za realizację projektu odpowiada Exalo, firma z…

Aktualności 2024-02-20

W Zielonej Górze dzięki inicjatywie kibiców i wsparciu Budżetu Obywatelskiego powstanie minitor treningowy dla najmłodszych adeptów szkółki żużlowej. Jest to odpowiedź na rosnące potrzeby szkoleniowe…

Aktualności 2024-02-20