Defibrylator AED umieszczony w autobusie został użyty drugi raz

Tagi: brak tagów
2019-11-14
Defibrylator AED umieszczony w autobusie został użyty drugi raz
Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze informuje na Facebooku, że defibrylator AED umieszczony w autobusie w Zielonej Górze został użyty drugi raz.

Na ulicy Staszica doszło do nagłego zatrzymania krążenia u pasażera autobusu. Kierowca autobusu i inni pasażerowie zareagowali szybko i reanimowali zagrożoną osobę, aż do przybycia karetki Pogotowia Ratunkowego.

MZK przypomina, że w 73 autobusach znajdują się takie urządzenia i przypomina jak wyglądają publikując zdjęcie. Są one gotowe do ratowania życia. Pamiętajmy o tym!

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22