Dlaczego beczki wina ustawione w mieście mają daszek?

Tagi: brak tagów
2022-09-05
Dlaczego beczki wina ustawione w mieście mają daszek?

Z pewnością zauważyliście, że z okazji winobrania w kilku miejscach w mieście pojawiły się ogromne beczki wina, które posiadają daszki. Nazywamy je kufami winiarskimi. Zadaszenie posiadają z tego względu, iż są to zabytki.

Kufy winiarskie znajdziemy w pięciu miejscach w Zielonej Górze. Z racji tego, że większość z nich znajduje się na rondach, to nie możemy podejść aby obejrzeć je z bliska. Jedna jest zlokalizowana w Palmiarni i tutaj możemy wybrać się spacerem, aby przyjrzeć się kufie z bliska.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22