Dlaczego pluskwy są niebezpieczne?

Tagi: brak tagów
2022-02-15
Dlaczego pluskwy są niebezpieczne?

Częste podróże oraz nocowanie w różnych miejscach niesie ze sobą spore ryzyko przyniesienia do domu niechcianych insektów. Pluskwy, bo to właśnie o nich mowa, są obecnie prawdziwą plagą. Ze względu na częste przemieszczanie się ludzi, można dziś spotkać je zarówno w krajach gdzie panuje klimat umiarkowany oraz tropikalny. Niestety, niechciane osobniki mogą trafić do naszego domu również samodzielnie, poprzez instalację wodno-kanalizacyjną. W jaki sposób można się ich pozbyć i dlaczego warto zrobić to najszybciej jak się da?

Pluskwy – najważniejsze informacje

Opisywane owady żywią się krwią ssaków, w tym także ludzi. Z tego względu, po nocy spędzonej w miejscu gdzie zadomowiły się pluskwy, widoczne będą na ciele liczne ugryzienia, które przyjmują postać czerwonego bąbla. Im większa kolonia, tym więcej ugryzień, gdyż pluskwy wyruszają na żer całą gromadą i robią to właśnie w nocy. Na szczęście, póki co nie udowodniono, że są w stanie zarazić człowieka chorobami, dlatego nie trzeba obawiać się negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Dlaczego jednak nie warto czekać z ich likwidacją?

  • Niestety, osobniki rozmnażają się bardzo szybko. Co więcej, w początkowym okresie wiele osób nie zdaje sobie sprawy z ich obecności. Pojedyncze ślady na ciele można bowiem połączyć z ugryzieniami komara. Skutkiem późnej identyfikacji jest powstanie sporej wielkości kolonii i wydłużona dezynsekcja.

Dlaczego jeszcze warto szybko pozbyć się pluskiew?

Choć owady nie przenoszą chorób, nie oznacza to, że ich ugryzienie jest zupełnie nieszkodliwe. Reakcja organizmu jest bowiem kwestią indywidualną. W niektórych przypadkach, jeśli liczba śladów na ciele jest naprawdę duża, może pojawić się rumień lub obrzęk. Charakterystycznym objawem jest też świąd. Co za tym idzie, osoby które nie będą kontrolować drapania, mogą spowodować zakażenie bakteryjne, które trzeba będzie leczyć antybiotykami. Oprócz tego, pluskwy, a dokładniej ich odchody, wydzielają nieprzyjemny zapach, unoszący się w całym domu.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25