Domowa pielęgnacja skóry

Tagi: brak tagów
2020-03-23
Domowa pielęgnacja skóry

Nasza skóra także reaguje na zaistniałą sytuację. Strach, napięcie, ciągła czujność i zdenerwowanie to czynniki, które negatywnie wpływają na wygląd naszej cery. Przede wszystkim mogą być winne jej nadwrażliwości, pieczeniu, swędzeniu, przesuszeniu albo wręcz odwrotnie – nadmiernemu wydzielaniu sebum w przypadku cer tłustych. Cera może stać się ziemista, z rozszerzonymi naczynkami i szorstka. Mogą pojawić się też bardzo problematyczne stany zapalne.

Nie traktujemy tego tekstu jako zwykłego poradnika domowej pielęgnacji cery. W obecnej rzeczywistości nawet napisanie prostych kilku wskazówek dotyczących dbania o skórę nabiera nowego znaczenia. Przecież nie chodzi o próżność, a o normalne codzienne czynności. Pozwalają nam choć na chwilę poczuć, że życie trwa nadal i trzeba z niego korzystać – w miarę możliwości – na tych samych zasadach co zaledwie kilka tygodni temu.

Jak zatem pomóc skórze w domowych warunkach oraz jak „przeczekać” czas do następnej wizyty u kosmetologa? Tym bardziej gdy seria dedykowanych zabiegów została rozpoczęta lub np. wykonałyśmy makijaż permanentny, który w większości wypadków wymaga korekty?

  • Rutyna pielęgnacyjna wiele się nie zmienia: ważne by codziennie skórę oczyścić, nie pomijając tonizacji, a raz w tygodniu peelingu. Z pewnością niejedna pani próbowała już domowych mikstur peelingujących z reguły opartych o cukier lub kawę. Takiej wersji jeśli chodzi o skórę twarzy – nie polecamy. Peelingi grubo czy średnioziarniste mogą „porysować” i podrażnić skórę, która już i tak ucierpiała przez stres.
  • Polecamy peeling enzymatyczny przy wykorzystaniu np. soku z cytryny – szczególnie dla cer trądzikowych lub z zaskórnikami. Wystarczy jak świeżo wyciśnięty sok z cytryny wetrzemy w skórę omijając okolice oczu. Po 10-15 minutach spłukujemy zimną wodą. Ważne – soku używamy tylko wieczorem, gdyż uwrażliwia on skórę na promienie słoneczne. Po peelingu należy zastosować krem na noc.
  • Na piekące, lekko podrażnione oczy wystarczy kompres z naparu z mocnej herbaty – może to być herbata czarna lub zielona. Może być chłodny, wtedy poczujemy natychmiastową ulgę.
  • Masuj twarz! Stres powoduje dodatkowe napięcie mięśni twarzy i może przez to uwydatniać zmarszczki. Nawet kilkuminutowy masaż przy aplikacji kremu może zniwelować uczucie napięcia i wygładzić cerę.
  • Doceń walory dłuższej kąpieli. Też możesz do niej użyć ekstraktu z lawendy lub soli morskiej (himalajskiej). Lawenda odpręża, a sól oczyszcza i detoksykuje skórę. Kąpiel relaksuje, ściąga napięcie z mięśni, wygładza skórę.

Natomiast makijaż permanentny wykonany przed 13 marca wymaga dostosowania się do wskazówek linergistki i niedokonywania zmian w przekazanej pielęgnacji. O korekcie zaczynamy myśleć po 4 tygodniach od pigmentacji. Jeśli nadal sytuacja będzie niepewna, zabieg ten można wykonać później, bez uszczerbku na efekcie końcowym.

I pamiętajmy o naszych dłoniach. Częste mycie, a przede wszystkim dezynfekowanie rąk preparatami głównie na bazie wysokoprocentowego alkoholu sprawia, że stają się one przesuszone, szorstkie, potrafią swędzieć, a nawet pękać. Należy stosować kremy nawilżające i regenerujące – w ciągu dnia i na noc. Świetnie się tutaj sprawdzą kremy z mocznikiem.

Choć nasz gabinet nie jest otwarty, nadal pomagamy w problemach z cerą lub odpowiadamy na pytania dotyczące makijażu trwałego. Poprzez nasz fanpage www.facebook.com/Atelier.Urody.Anna.Pozniak zapraszamy do kontaktu – bez wychodzenia z domu, a nadal z profesjonalnym podejściem.

A na koniec –  trzeba pamiętać o długim śnie, który nie tylko wpływa na naszą odporność, ale także skutecznie odmładza i upiększa.

Zespół Atelier Urody Anna Poźniak

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25