Falubaz – podsumowanie ostatnich wydarzeń w klubie

Tagi: brak tagów
2021-08-25
Falubaz – podsumowanie ostatnich wydarzeń w klubie

Mecz Grudziądza z Częstochową z 22 sierpnia będzie długo zapamiętanym w Zielonej Górze. To właśnie podczas niego Grudziądz wywalczył sobie pozostanie w Ekstralidze, a tym samym Falubaz spadł na ostatnie miejsce w tabeli i tym samym zaliczył spadek do 1. Ligi.

Dla klubu jest to czas z pewnością ciężki. Z jednej strony spada na niego lawina niezadowolenia ze strony kibiców, którzy zawiedzeni są spadkiem. Z drugiej strony jest to moment, w którym trzeba się wziąć w garść i opracować strategię na nowy sezon, tak by jak najszybciej powrócić do Ekstraligi. Podsumujmy więc co przez ten krótki czas zdążyło się wydarzyć.

Stelmet sponsorem tytularnym

Dzień po spadku do eWinner 1. Ligi sponsorem tytularnym Falubazu został Stelmet. Deklaruje on jeszcze większe wsparcie dla klubu, aby ten jak najszybciej mógł wrócić do czołówki żużla w Polsce.

Miasto chce pomóc klubowi

Klubu na lodzie nie chce również zostawić Prezydent Janusz Kubicki, który deklaruje, że nie pozostawi klubu w potrzebie. „Ja ze swoje strony też deklaruję, że klubu nie zostawię w potrzebie. Jak się „narozrabiało” to trzeba to posprzątać.” – napisał we wpisie na Facebooku.

Kapitan nie opuszcza tonącego statku

Dzisiaj Falubaz poinformował, że kapitan Piotr Protasiewicz pozostaje w klubie i w sezonie 2022 będzie jeździł dla Stelmet Falubaz Zielona Góra w eWinner 1. lidze.

Co dalej?

Wielu kibiców zastanawia się teraz, czy w klubie zostanie Patryk Dudek oraz Max Fricke. Obydwaj zawodnicy byliby bardzo silnym wsparciem dla klubu i mogliby pomóc mu szybko awansować do Ekstraligi. Na razie jednak klub nie podaje publicznie żadnych informacji dotyczących kontraktów tych dwóch zawodników.

W świecie żużlowym oczywiście nie brakuje spekulacji. Jedni zakładają, że zawodnicy Ci nie będą chcieli porzucić rozgrywek na najwyższym poziomie, tym bardziej, że awansowali do przyszłorocznego GP. Scenariusz ten zakładałby więc zmianę barw na inny klub Ekstraligowy.

Inni natomiast zakładają scenariusz pozostania w Falubazie tych zawodników, ale ich wypożyczenie do klubów z Ekstraligi na przyszły sezon. Jednak scenariuszem, na który najbardziej liczą fani i kibice Falubazu jest zobaczenie tych dwóch zawodników w przyszłym roku na torach pierwszej ligi i szybkie wywalczenie awansu.

Przeczytaj również

Wczoraj odbyło się spotkanie NovyHotel Falubaz Zielona Góra z GKM Grudziądz. Zielonogórzanom udało się zrealizować plan minimum i zdobyć do tabeli punkt bonusowy, który jest…

Sport 2024-06-24

Utalentowany 16-latek na wypożyczeniu z Betard Sparty Wrocław NovyHotel Falubaz Zielona Góra z radością ogłosił, że do ich juniorskiej formacji dołączył Eryk Farański, utalentowany 16-letni…

Sport 2024-05-21

Już w piątek o godzinie 18:00 NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Orlen Oil Motor Lublin. Wielu kibiców liczy na bardzo dobry występ Jarosława…

Sport 2024-05-15