Falubaz – podsumowanie ostatnich wydarzeń w klubie

Tagi: brak tagów
2021-08-25
Falubaz – podsumowanie ostatnich wydarzeń w klubie

Mecz Grudziądza z Częstochową z 22 sierpnia będzie długo zapamiętanym w Zielonej Górze. To właśnie podczas niego Grudziądz wywalczył sobie pozostanie w Ekstralidze, a tym samym Falubaz spadł na ostatnie miejsce w tabeli i tym samym zaliczył spadek do 1. Ligi.

Dla klubu jest to czas z pewnością ciężki. Z jednej strony spada na niego lawina niezadowolenia ze strony kibiców, którzy zawiedzeni są spadkiem. Z drugiej strony jest to moment, w którym trzeba się wziąć w garść i opracować strategię na nowy sezon, tak by jak najszybciej powrócić do Ekstraligi. Podsumujmy więc co przez ten krótki czas zdążyło się wydarzyć.

Stelmet sponsorem tytularnym

Dzień po spadku do eWinner 1. Ligi sponsorem tytularnym Falubazu został Stelmet. Deklaruje on jeszcze większe wsparcie dla klubu, aby ten jak najszybciej mógł wrócić do czołówki żużla w Polsce.

Miasto chce pomóc klubowi

Klubu na lodzie nie chce również zostawić Prezydent Janusz Kubicki, który deklaruje, że nie pozostawi klubu w potrzebie. „Ja ze swoje strony też deklaruję, że klubu nie zostawię w potrzebie. Jak się „narozrabiało” to trzeba to posprzątać.” – napisał we wpisie na Facebooku.

Kapitan nie opuszcza tonącego statku

Dzisiaj Falubaz poinformował, że kapitan Piotr Protasiewicz pozostaje w klubie i w sezonie 2022 będzie jeździł dla Stelmet Falubaz Zielona Góra w eWinner 1. lidze.

Co dalej?

Wielu kibiców zastanawia się teraz, czy w klubie zostanie Patryk Dudek oraz Max Fricke. Obydwaj zawodnicy byliby bardzo silnym wsparciem dla klubu i mogliby pomóc mu szybko awansować do Ekstraligi. Na razie jednak klub nie podaje publicznie żadnych informacji dotyczących kontraktów tych dwóch zawodników.

W świecie żużlowym oczywiście nie brakuje spekulacji. Jedni zakładają, że zawodnicy Ci nie będą chcieli porzucić rozgrywek na najwyższym poziomie, tym bardziej, że awansowali do przyszłorocznego GP. Scenariusz ten zakładałby więc zmianę barw na inny klub Ekstraligowy.

Inni natomiast zakładają scenariusz pozostania w Falubazie tych zawodników, ale ich wypożyczenie do klubów z Ekstraligi na przyszły sezon. Jednak scenariuszem, na który najbardziej liczą fani i kibice Falubazu jest zobaczenie tych dwóch zawodników w przyszłym roku na torach pierwszej ligi i szybkie wywalczenie awansu.

Przeczytaj również

Quady sportowe to maszyny, które zostały zaprojektowane z myślą o miłośnikach ekstremalnych sportów. To wydajne i szybkie pojazdy, które pozwalają na dynamiczną jazdę po trudnym…

Sport 2023-04-04

Ze względu na opady śniegu we Wrocławiu odwołany został wtorkowy sparing Enei Falubazu Zielona Góra z Betard Spartą Wrocław. Odwołano również czwartkowe spotkanie, które miało…

Sport 2023-03-27

Dziś w Bydgoszczy odbędzie się rewanżowe spotkanie między Abramczyk Polonia Bydgoszcz, a Stelmet Falubaz Zielona Góra. Warto przypomnieć, że ostatni mecz skończył się 20 punktową…

Sport 2022-09-04