Gdzie oddać przeterminowane leki Zielona Góra

Tagi: brak tagów
2022-11-25
Gdzie oddać przeterminowane leki Zielona Góra

Przeterminowane leki mogą być niebezpieczne, jeśli zostaną wyrzucone do kosza. Leki przeterminowane mogą być toksyczne i mogą powodować skutki uboczne, takie jak ból głowy, nudności i wymioty. Przeterminowane leki należy oddać do apteki lub ośrodka utylizacji odpadów.

Punkt odbioru przeterminowanych leków w Zielonej Górze

W Zielonej Górze przeterminowane leki przyjmowane są w punkcie PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Można zawieźć tam wszystkie stare lekarstwa, a następnie umieścić je w odpowiednim pojemniku.

W Zielonej Górze znajdują się dwa PSZOK-i. Główny zlokalizowany jest na terenie Działu Zagospodarowania Odpadów ZGK przy ulicy Wrocławskiej 73 (wjazd od Raculi). Jest to tak zwane śmietnisko. Czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 13:00 i 14:00 do 19:00. A także w soboty od godziny 9:00 do 15:00.

Drugi uzupełniający PSZOK, w którym jednorazowo można oddać do 20kg (w przypadku leków raczej nie jest to problemem) znajduje się na terenie ZGK przy ulicy Zjednoczesnia 110. Otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 – 19:00.

Oprócz tego dostępne są jeszcze dwa miejsca, w których można zutylizować stare lekarstwa.

  • Administracja Budynków Mieszkalnych nr 1 ZGM przy ul. Sowińskiego 44 A w Zielonej Górze (w poniedziałek w godz. od 7.00 do 16.00, od wtorku do piątku w godz. 7.00 do 15.00)
  •  Administracja Budynków Mieszkalnych nr 2 ZGM przy ul. Jedności 65 w Zielonej Górze (w poniedziałek w godz. od 7.00 do 16.00, od wtorku do piątku w godz. 7.00 do 15.00)

Zielona Góra – gdzie oddać stare leki?

Stare leki przyjmowane są również w aptekach. Warto zobaczyć, czy w aptece, którą odwiedzamy najczęściej znajduje się specjalny pojemnik z napisem „przeterminowane leki”. Kontenery takie znajdziemy też często w przychodniach oraz urzędach, a także przy szpitalach.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25