Gdzie w Zielonej Górze można zjeść najlepszego burgera?

Tagi: brak tagów
2019-10-28 / Aktualizacja artykułu: 2019-11-21
Gdzie w Zielonej Górze można zjeść najlepszego burgera?

Zapytaliśmy mieszkańców Zielonej Góry o to, gdzie można zjeść najlepszego burgera. Oto wyniki przeprowadzonej przez nas ankiety.

Burger House Zielona Góra

Pierwsze miejsce zajął Burger House Zielona Góra. Jest to miejsce znane zielonogórzanom. Mieści się na ul. Kazimierza Wielkiego 6/1. Nie ma tutaj możliwości zamówienia jedzenia z dowozem, ale jest to lokal godny odwiedzenia.

Menu Burger House

Magma Burger Zielona Góra

Drugie i trzecie miejsce zajęły dwa lokale z tą samą liczbą głosów. Magma Burger jest stosunkowo nowym miejscem, ale jak widać zyskał sobie już wielu fanów. Lokal mieści się na ulicy Kożuchowskiej 10, przy kręgielni Magma. Tutaj mamy możliwość zamówienia jedzenia z dowozem i skorzystania z Pyszne.pl, gdzie możemy choćby zapłacić przez Internet.

Menu Magma Burger

Bobby Burger Zielona Góra

Bobby Burger to znana marka, która obecna jest w wielu miastach Polski, a swoją historię zaczęła od Food Trucka w Warszawie. Zawitała również do Zielonej Góry, gdzie znajduje się w lokalu na ulicy Kupieckiej 21. Buergery tutaj można zamówić na dowóz. Lokal jest również obecny na Pyszne.pl.

Menu Bobby Burger Zielona Góra

Gdzie jeszcze można zjeść burgery w Zielonej Górze?

Oczywiście to nie jedyne miejsca, gdzie można w Zielonej Górze skosztować burgera. Oto lista lokali, które również warto sprawdzić.

Beef Burger Spot

Lokal mieści się na ulicy Wyszyńskiego 36/2. Można zamówić tutaj jedzenie z dowozem i również przez Internet. Jest on również dostępny na Pyszne.pl.

Menu Beef Burger Spot

Pizzeria Chili w Barcelona Sport Pub

W tym miejscu również można skosztować burgerów i to całkiem niezłych. Lokal mieści się na ulicy Ciesielskiej 9. Jest dostępny na Pyszne.pl i pozwala zamówić jedzenie z dowozem.

Menu Barcelona Sport Pub

Vegan Burger

Coś dla wegetarian i wegan. Lokal dostępny jest na Pyszne.pl i pozwala na zamówienia z dowozem.

Menu Vegan Burger

Historia burgera

Skąd wzięły się burgery i dlaczego cieszą się taką popularnością na całym świecie? Ich historia jest bardzo ciekawa i warto ją znać, jeśli jesteście fanami hamburgerów, będących istną ikoną kuchni amerykańskiej.

Kotlet do burgera wykonany jest z wołowiny, która następnie jest mielona i grillowana. Podaje się go w pszennej bułce, najlepiej wypiekanej samodzielnie. Do niego stosuje się różne dodatki i sosy. W wersji klasycznej występuje sałata, pomidor, keczup, majonez i ogórki konserwowe.

Hamburgery popularne są w kuchni amerykańskiej. Z pewnością nie raz oglądaliście filmy, w których podczas imprez w ogrodzie na grillu przygotowywane były burgery dla wszystkich gości. Imprezy takie nazywane są „barbecue”.

Był również chętnie serwowany w barach szybkiej obsługi i właśnie za sprawą jednego z nich stał się popularny na całym świecie. Z pewnością domyślacie się, że chodzi o McDonald’s. To właśnie dzięki tej sieci restauracji z szybkim jedzeniem hamburgery stały się symbolem fast foodów na całym świecie.

Co ciekawe, nie oni pierwsi postawili na to danie jako podstawę swojego menu. Najstarszym lokalem serwującym hamburgery w USa jest restauracja Louis Lunch.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20