Gdzie w Zielonej Górze można zjeść najlepszego kebaba?

Tagi: brak tagów
2019-11-04 / Aktualizacja artykułu: 2019-11-23
Gdzie w Zielonej Górze można zjeść najlepszego kebaba?

Zapytaliśmy czytelników, gdzie w Zielonej Górze można zjeść najlepszego kebaba. Oto wynik przeprowadzonej ankiety. Okazuje się, że najwięcej osób wybrało Mr. Kebab, następnie Kebs NaGastrooo i Chicken&Kebab.

1. Mr. Kebab

Największa ilość zyskał ten lokal dystansując konkurencję o połowę. Jest to miejsce znane w Zielonej Górze istniejące od lat w tym samym miejscu, tj. na Placu Powstańców Wielkopolskich 7 przy parkingu. W miejscu tym nie zamówimy jedzenia na dowóz. Nie ma również możliwości skorzystania z portalu do zamawiania jedzenia.

Mr. Kebab Menu

2. Kebs NaGastroo

Drugie miejsce zajął Kebs NaGastroo z niewielką przewagą nad Chicken&Kebab. Tutaj możemy zamówić na dowóz. Jeśli jednak wolimy zjeść na miejscu możemy udać się do lokalu na ulicy Ptasiej 32/4. Zamówienia możemy również dokonać na portalu Pyszne.pl.

Kebs NaGastroo Menu

3. Chicken&Kebab

Oto ostatni przedstawiciel TOP3 kebabów w Zielonej Górze. Tutaj możemy zamówić jedzenie online i na dowóz. Lokal dostępny jest w trzech lokalizacjach. W Zielonej Górze znajduje się na ulicy Staszica 7, przy samym skrzyżowaniu za Lidlem. Oprócz tego znajdziemy go w Świebodzinie i Gubinie.

Chicken&Kebab Zamówienia Online
Chicken&Kebab Menu

Inne miejsca w Zielonej Górze gdzie można zjeść kebaba

Oczywiście to nie są jedyne lokale, które serwują kebaba w Zielonej Górze.

AMIDA Kebab & Grill

Tutaj możemy skorzystać z opcji zamówienia przez Pyszne.pl na dowóz. Lokal znajduje się na ulicy Adama Mickiewicza 4B.

AMIDA Kebab & Grill Menu

Twoja Pizza & Twój Kebab

Lokal znajduje się na alei Niepodległości 25. Zamówimy tutaj jedzenie na dowóz i skorzystamy również z Pyszne.pl.

Twoja Pizza & Twój Kebab Menu

Gruby Kebs

To miejsce ulokowane jest na alei Wojska Polskiego 86. Można tutaj zamówić jedzenie na dowóz i online przez Pyszne.pl.

Gruby Kebs Menu

Yogi

Kebab Yogi operuje z Foodtrucka, który otwarty jest na ulicy Tylnej 6. Pojawia się on również na różnych wydarzeniach lokalnych czy zlotach Foodtrucków. Możemy zamówić tutaj jedzenie na dowóz przez Pyszne.pl lub stronę lokalu.

Kebab u Yogiego Menu

Krótka historia kebaba

Właściwie powinniśmy napisać „kebap” bo tak właśnie nazywa się w języku tureckim obracające się pieczone mięso, od którego pochodzi nazwa tego dania. Jest to danie z kuchni tureckiej, które zrobione jest z odpowiednio przyprawionego mięsa baraniego podanego ze świeżą surówką i owczym serem. Dzisiaj jest to danie Fast Food podawane najczęściej w bułce lub tortilli ze świeżymi warzywami i sosami.

Mięso, które my jemy w kebabie to najczęściej wołowina lub kurczak, a kebab z baraniny zazwyczaj zawiera jedynie jej dodatek. Danie to również popularne jest w Niemczech, gdzie nazywane jest döner co w języku tureckim oznacza „obracający się”.

Ile kalorii ma kebab?

Kebab jako danie typu fast food jest dość kaloryczny, ale nie stoi wcale na czele peletonu. Jeśli chodzi o szybkie dania, które możemy zjeść na mieście jest jednym z mniej kalorycznych. Średnia porcja to jednak prawie 900 kcal. Najmniej kaloryczny będzie kebab w tortilli, bo duży kebab w tej formie to ok. 700 kcal.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25