Gdzie w Zielonej Górze naładować auto elektryczne?

Tagi: brak tagów
2019-11-04 / Aktualizacja artykułu: 2020-02-06
Gdzie w Zielonej Górze naładować auto elektryczne?

Posiadasz auto elektryczne i zastanawiasz się czy w Zielonej Górze znajdziesz miejsce gdzie możesz je doładować? Zielona Góra od niedawana jest przyjazna pod tym względem również dla elektryków.

Zielona Góra – stacje ładowania aut elektrycznych

W Zielonej Górze znajdują się trzy stacje ładowania aut elektrycznych. Producentem ich jest Tesla, a wszystkie trzy znajdują się na parkingu piętrowym w galerii Focus Mall. Dzięki temu podczas ładowania auta możemy wybrać się na coś ciepłego do zjedzenia, napić się kawy, pooglądać sklepowe wystawy lub udać się do kina. Galeria mieści się na ulicy Wrocławskiej 17A.

AKTUALIZACJA

W lutym 2020 roku uruchomiona została pierwsza samodzielna stacja ładowania samochodów elektrycznych Ekoen. Posiada ona pięć stanowisk do ładowania samochodów o mocy 50, 100 i 150 kW. Ładowanie baterii potrwa więc do 45 minut, a w tym czasie można skorzystać z bufetu lub poczekalni. Cena za 1 kW wynosi 1,59 zł (stan na 6.02.2020r.). Stacja znajduje się na ulicy Rozwojowej 9 w Nowym Kisielinie.

Czy inne auta mogą ładować się na ładowarkach Tesli?

O ile mamy Teslę to sprawa jest dla nas jasna. Czy jednak posiadacze innych aut będą mogli naładować tutaj swoje pojazdy? W Focusie znajdują się ładowarki Tesla Destination Chargers.

Ogólnodostępne wersje tej ładowarki są kompatybilne z przyłączem Mennekes (Type 2), które umożliwia ładowanie każdego innego pojazdu elektrycznego, które z nim współpracuje. Oznacza to, że w Focus Mall naładujecie również inne marki elektrycznych samochodów kompatybilnych z przyłączem Mennekes (Type 2).

Jeśli chodzi o ładowarki Tesla Supercharger to w Zielonej Górze ich nie znajdziecie. Są one dostępne w zaledwie kilku miastach w Polsce, ale za ich pomocą nie naładujecie auta innego niż Tesla.

Przeczytaj również

Planowanie wakacji to nie tylko wybór destynacji i rezerwacja hotelu, ale również zadbanie o bezpieczeństwo i komfort podczas podróży. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób…

Artykuły 2024-07-03

Uniwersytet Zielonogórski opublikował wyniki rankingów, w których Zielona Góra może poszczycić się miejscami na podium. Pod jakim względem nasze miasto jest przyjazne studentom? 1 miejsce:…

Artykuły 2024-07-01

Proszę opowiedzieć nam o początkach Zipio.pl. Skąd wziął się pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych? Pomysł na produkcję bambusowych poncho kąpielowych zrodził się z osobistego…

Artykuły 2024-06-20