Gdzie w Zielonej Górze odbiera się KDR – Kartę Dużej Rodziny

Tagi: brak tagów
2023-02-18
Gdzie w Zielonej Górze odbiera się KDR – Kartę Dużej Rodziny

KDR (Karta Dużej Rodziny) w Zielonej Górze odbiera się w Punkcie Informacji Turystycznej, który znajduje się w Ratuszu. Dokładnie w tym samym punkcie odbiera się karty ZGranej Rodziny, które dostępne są dla mieszkańców Zielonej Góry.

Punkt Informacji Turystycznej (Visit Zielona Góra) mieści się na ulicy Stary Rynek 1. Czynny jest w weekendy od godziny 10:00 do 14:00 oraz w dni powszednie od 9:00 do 17:00. Numer telefonu to 68 323 22 22.

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to program skierowany do rodzin wielodzietnych, który ma na celu wspieranie rodzin wielodzietnych w Polsce. Program oferuje rodzinom wielodzietnym różnego rodzaju zniżki i ulgi w wielu miejscach, takich jak instytucje kultury, sportu, szkoły, restauracje, sklepy i inne.

Kto może otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Od 2019 roku mogą ją otrzymać wszyscy rodzice, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu conajmniej troje dzieci. Kartę mogą również otrzymać rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka. Nie ma progów dochodowych. Samo otrzymanie karty jest bezpłatne.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25