Gdzie w Zielonej Górze zrobić badania medycyny pracy?

Tagi: brak tagów
2023-08-20
Gdzie w Zielonej Górze zrobić badania medycyny pracy?

Badania medycyny pracy mają na celu ocenę zdolności pracownika do wykonywania określonej pracy, a także identyfikację potencjalnych zagrożeń dla zdrowia związanych z danym stanowiskiem pracy. Dzięki tym badaniom pracodawcy mogą dostosować warunki pracy do indywidualnych potrzeb pracownika, zapewniając mu bezpieczeństwo i zdrowie w miejscu pracy.

Kiedy wykonuje się badania medycyny pracy?

  1. Badania wstępne – przeprowadzane przed podjęciem pracy na danym stanowisku. Mają na celu ocenę, czy pracownik jest zdolny do pracy na danym stanowisku bez ryzyka dla swojego zdrowia.
  2. Badania okresowe – przeprowadzane są w regularnych odstępach czasu w trakcie trwania stosunku pracy. Częstotliwość tych badań zależy od rodzaju pracy i potencjalnych zagrożeń dla zdrowia.
  3. Badania kontrolne – mogą być przeprowadzane w przypadku, gdy pracownik wraca do pracy po dłuższej nieobecności spowodowanej problemami zdrowotnymi lub gdy wystąpią wątpliwości co do jego zdolności do pracy na danym stanowisku.

Na czym polegają badania medycyny pracy?

Badania medycyny pracy składają się z kilku etapów:

  1. Wywiad lekarski – lekarz medycyny pracy przeprowadza rozmowę z pracownikiem na temat jego stanu zdrowia, chorób przewlekłych, alergii, wcześniejszych problemów zdrowotnych związanych z pracą oraz stylu życia.
  2. Badania fizykalne – obejmują ogólne badanie stanu zdrowia, ocenę układu oddechowego, krążenia, słuchu, wzroku itp.
  3. Badania dodatkowe – w zależności od rodzaju pracy mogą to być badania spirometryczne, audiometryczne, badania laboratoryjne krwi i moczu, badania radiologiczne itp.

Lista punktów, gdzie można wykonać badania medycyny pracy w Zielonej Górze:

Stawska G., lek. med. pracy. Gabinet

Kazimierza Lisowskiego 1 – 68 324 70 34

Lek. med. MARIA ŚWIĘTOŃ

Bohaterów Westerplatte 9 – 601 567 941

Przychodnia Medycyny Pracy „Pol-E-S”

Jedności 59 – 68 453 01 03

Specjalista medycyny pracy Bogdan Jakubski

Bohaterów Westerplatte 9/pokój nr.111 – 601 767 560

Centrum Medyczne TOPMED

Świętej Kingi 6 – 502 252 263

DolMed – Medycyna Pracy

Jędrzychowska 38A/1a – 695 961 229

Gabinety Lekarskie Medycyny Pracy lek. Leszek Kozieł

Fabryczna 17e/6 – 502 252 263

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25