Gumowe dywaniki samochodowe – dlaczego odpowiedni wybór jest tak istotny?

Tagi: brak tagów
2021-11-05
Gumowe dywaniki samochodowe – dlaczego odpowiedni wybór jest tak istotny?

Obecnie na rynku znajduje się wiele opcji dywaników samochodowych do wyboru – gumowe lub welurowe, z niskim i wysokim rantem, mogą mieć dodatkowe kolce antypoślizgowe umieszczone pod spodem lub ich nie mają. Można – a nawet trzeba- dobierać je pod model naszego auta. Dlaczego te wszystkie parametry są aż tak ważne? Dywaniki gumowe czy welurowe? Która konfiguracja będzie lepsza na zimę? Tak wiele pytań! Bez obaw – na wszystkie udzielimy odpowiedzi.

Dywaniki samochodowe – dopasuj je do swoich potrzeb….i auta!

W sklepach powstały specjalne podkategorie dywaników samochodowych, tak abyś mógł dobrać je idealnie do modelu swojego auta. Jest to kluczowy aspekt przy zakupie, ponieważ takie dywaniki są specjalnie wyprofilowane i dopasowane do Twojego samochodu. Znasz to uczucie, kiedy przesuwasz nogę podczas jazdy i nagle but zahacza o wystający element? To już masz odpowiedź!

Jeśli prowadzisz bardziej miejski styl życia i na Twoich dywanikach nie gromadzi się bardzo duża ilość brudu, powinny wystarczyć dywaniki samochodowe o rancie ok. 1 cm. Z własnego doświadczenia polecamy wybór dywaników z antypoślizgowymi kolcami, ponieważ to doskonała, dodatkowa ochrona przed przemieszczaniem się dywanika.

Jesteś bardziej wymagającym kierowcą? Bez obaw! Nasza propozycja to gumowe dywaniki samochodowe w wersji 3D. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że mają wyższy rant i trzeba się bardzo postarać, aby zanieczyszczenia przedostały się poza ich obręcz. Najczęściej takie dywaniki są już zabezpieczone antypoślizgowymi kolcami.

Jakie dywaniki będą lepsze zimą?

Zima to ciężki czas dla kierowców z uwagi na konieczność odśnieżania auta w niskich temperaturach, zwiększenie prawdopodobieństwa wpadania w poślizgi, ograniczona widoczność, a do tego wszystkiego ten nieprzyjemny chłód. Jednak sytuacja nie jest aż tak zła, kiedy dookoła nas leży biały puch, który szybko się rozpuszcza i znika. Po pięknej zimowej aurze, kiedy śnieg dopiero co spadł, przychodzi czas na lekkie podwyższenie temperatury i roztopy, a to z kolei oznacza nic innego jak – błoto!

Czy pomyślałeś, przez co przechodzą dywaniki w Twoim aucie w tym okresie? Trochę wody po roztopionym śniegu to nic w porównaniu z tym całym bałaganem, jaki wyrządza błoto. Warto odpowiednio się przygotować przed zimą, niż później płakać nad rozlanym błotem na wykładzinę w Twoim ukochanym aucie.

Najlepszą opcją zimowych dywaników samochodowych to te gumowe, ponieważ nie przemakają i o wiele łatwiej i przyjemniej się je czyści – wystarczy spłukać wodą pod ciśnieniem i gotowe! Najczęściej pierwszymi dywanikami, w jakie wyposażane jest auto, to dywaniki welurowe, ponieważ przez swoją miękkość, dodają efektu ekskluzywności. Jednak polecane są na okres wiosny i lata, ponieważ nie poradzą sobie w trudnych warunkach, kurz i piasek jest łatwiej wyczyścić niż zimowe błoto.

Masz już swoje idealnie dopasowane dywaniki? To teraz czas by o nie zadbać z CarStyle!

Tak! Jeśli chcesz cieszyć się właściwościami i dobrym wyglądem swoich wycieraczek na dłużej, warto o nie zadbać, tak jak dbasz o inne części samochodu. Mamy dla Ciebie propozycję produktu od marki Koch Chemie, a jest to Guf Gummifix. Jego beztłuszczowa, bezsilikonowa i bezolejowa formuła sprawia, że idealnie sprawdza się do tego zadania. Produkt doskonale pielęgnuje gumowe elementy, czerń dywaników staje się głębsza, uzyskują satynowy połysk (bez efektu ślizgania) oraz zabezpiecza przed niszczeniem.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25