IKEA Szczecin to ostatni taki sklep w Polsce. Możemy pożegnać się z marzeniem o IKEA w Zielonej Górze?

Tagi: brak tagów
2021-01-22 / Aktualizacja artykułu: 2021-01-25
IKEA Szczecin to ostatni taki sklep w Polsce. Możemy pożegnać się z marzeniem o IKEA w Zielonej Górze?

Podczas dyskusji o tym jakie sklepy chcielibyśmy, aby pojawiły się w Zielonej Górze często przewija się IKEA. W kwietniu tego roku ma zostać do oddania IKEA w Szczecinie, która będzie jednak ostatnim sklepem tego typu w Polsce.

IKEA nie będzie już stawiać dużych hipermarketów

Jak informuje gs24.pl, IKEA w Szczecinie będzie ostatnim dużym hipermarketem tej sieci. Sklep ma zostać otwarty na początku kwietnia 2021 roku. Będzie miał powierzchnię ok. 30 tys. mkw.

Obecnie sklepy IKEA możemy znaleźć w takich miastach jak Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz. Więcej ich jednak nie będzie.

IKEA planuje zamiast tego w różnych regionach otwierać dużo mniejsze sklepy o powierzchni ok. 10-15 k mkw. Zamiast na uboczach miast będą mogły zostać one zlokalizowane w centrach. Będą też pełniły funkcję punktów odbioru zamówień co jeszcze bardziej pokazuje jak IKEA skupia się na internetowym kanale sprzedaży.

Carolina Garcia Gomez, która jest CEO IKEA poinformowała, że obiekt w Szczecinie jest ostatnim w ich planach tak dużym sklepem w Polsce. Czy to skreśla całkowicie szanse Zielonej Góry na posiadanie IKEA?

Jedno jest pewne. Jeśli będziemy chcieli udać się do dużego hipermarketu IKEA będziemy musieli nadal jeździć do Wrocławia lub Poznania. Również Szczecin z racji dobrego dojazdu drogą S3 stanie się dla mieszkańców Zielonej Góry dobrym kierunkiem do odwiedzenia IKEA. Zwłaszcza, że będzie to najnowszy obiekt w Polsce tej sieci.

Być może jednak IKEA zdecyduje się na otwarcie w naszym mieście mniejszego obiektu według swojej nowej filozofii? Tego na razie nie wiemy. Można jednak przypuszczać, że nie będzie to priorytetem bo w Zielonej Górze funkcjonuje już punk odbioru zamówień.

Punkt odbioru zamówień IKEA Zielona Góra

Punkt odbioru zamówień IKEA w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Franciszka Rzeźniczaka 15. Jest on zlokalizowany przy firmie kurierskiej. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w soboty i niedziele (handlowe) od 10:00 do 13:00.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17