IKEA Szczecin to ostatni taki sklep w Polsce. Możemy pożegnać się z marzeniem o IKEA w Zielonej Górze?

Tagi: brak tagów
2021-01-22 / Aktualizacja artykułu: 2021-01-25
IKEA Szczecin to ostatni taki sklep w Polsce. Możemy pożegnać się z marzeniem o IKEA w Zielonej Górze?

Podczas dyskusji o tym jakie sklepy chcielibyśmy, aby pojawiły się w Zielonej Górze często przewija się IKEA. W kwietniu tego roku ma zostać do oddania IKEA w Szczecinie, która będzie jednak ostatnim sklepem tego typu w Polsce.

IKEA nie będzie już stawiać dużych hipermarketów

Jak informuje gs24.pl, IKEA w Szczecinie będzie ostatnim dużym hipermarketem tej sieci. Sklep ma zostać otwarty na początku kwietnia 2021 roku. Będzie miał powierzchnię ok. 30 tys. mkw.

Obecnie sklepy IKEA możemy znaleźć w takich miastach jak Wrocław, Poznań, Warszawa, Łódź, Lublin, Kraków, Katowice, Gdańsk, Bydgoszcz. Więcej ich jednak nie będzie.

IKEA planuje zamiast tego w różnych regionach otwierać dużo mniejsze sklepy o powierzchni ok. 10-15 k mkw. Zamiast na uboczach miast będą mogły zostać one zlokalizowane w centrach. Będą też pełniły funkcję punktów odbioru zamówień co jeszcze bardziej pokazuje jak IKEA skupia się na internetowym kanale sprzedaży.

Carolina Garcia Gomez, która jest CEO IKEA poinformowała, że obiekt w Szczecinie jest ostatnim w ich planach tak dużym sklepem w Polsce. Czy to skreśla całkowicie szanse Zielonej Góry na posiadanie IKEA?

Jedno jest pewne. Jeśli będziemy chcieli udać się do dużego hipermarketu IKEA będziemy musieli nadal jeździć do Wrocławia lub Poznania. Również Szczecin z racji dobrego dojazdu drogą S3 stanie się dla mieszkańców Zielonej Góry dobrym kierunkiem do odwiedzenia IKEA. Zwłaszcza, że będzie to najnowszy obiekt w Polsce tej sieci.

Być może jednak IKEA zdecyduje się na otwarcie w naszym mieście mniejszego obiektu według swojej nowej filozofii? Tego na razie nie wiemy. Można jednak przypuszczać, że nie będzie to priorytetem bo w Zielonej Górze funkcjonuje już punk odbioru zamówień.

Punkt odbioru zamówień IKEA Zielona Góra

Punkt odbioru zamówień IKEA w Zielonej Górze znajduje się na ulicy Franciszka Rzeźniczaka 15. Jest on zlokalizowany przy firmie kurierskiej. Funkcjonuje od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00 oraz w soboty i niedziele (handlowe) od 10:00 do 13:00.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22