Jagoda potrzebuje naszej pomocy

Tagi: brak tagów
2019-11-14
Jagoda potrzebuje naszej pomocy

Napisała do nas mama Jagody z prośbą o nagłośnienie zbiórki na leczenie i rehabilitację swojej córki. Jagoda ma 13 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce, uogólnioną wiotkość, skoliozę, kifozę, niedobór masy ciała, refluks żołądkowo-przełykowy znacznego stopnia oraz epilepsje.

Urodziła się jako zdrowe dziecko, dostała 10 pkt w skali Apgar. Wszystko było dobrze do pierwszego szczepienia. Choroba nie dawała żadnych oznak. Wówczas skierowano nas do neonatologa, który stwierdził, że Jagoda nie podnosi główki i jest konieczna rehabilitacja. Wtedy już było wiadomo, że coś jest nie tak. Wizyty w szpitalach, poradniach aby zdiagnozować co dziecku faktycznie dolega.

Dopiero w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie w wieku ok. 1,5 roku stwierdzono mózgowe porażenie dziecięce i wiele innych schorzeń uogólnioną wiotkość, skoliozę, kifozę, niedobór masy ciała, refluks żołądkowo-przełykowy znacznego stopnia, epilepsje.

Jagoda sama nie je – trzeba ją karmić zmiksowanym jedzeniem, wymaga stałej opieki drugiej osoby: trzeba ją wykąpać, ubrać, przewinąć itd., postawi parę kroków samodzielnie, wychodząc z domu porusza się na wózku inwalidzkim spacerowym dziecięcym, nie mówi, uczęszcza do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego. Jest oczekującą w kolejce na operację skoliozy kręgosłupa i podwichnięcia prawego biodra. Nie ma roku aby córka nie musiała być w szpitalu. Czasami jesteśmy kilka razy w roku. Bardzo często choruje na zapalenie górnych dróg oddechowych co jest powiązane z refluksem, pęcherz neurogenny.

Jeśli chcielibyście wesprzeć Jagodę środkami na leczenie i rehabilitację możecie zrobić to przez zweryfikowaną zrzutkę pieniędzy. Poniżej znajduje się link do niej.

https://zrzutka.pl/prpr94

Przeczytaj również

Celem zbiórki jest odnowienie obecnego grobu Dzieci Nienarodzonych, który znajduje się na Cmentarzu Komunalnym w Zielonej Górze, stara część, pole 18 oraz postawienie nowego, naprzeciwko…

Pomagamy 2024-02-14

Zielonogórzanie gotowi na muzyczne, sportowe i kulinarne atrakcje WOŚP Zielona Góra, [data] – Nadchodząca niedziela, 28 stycznia, obiecuje być wyjątkowym dniem dla mieszkańców Zielonej Góry….

Pomagamy 2024-01-24

W czasie ciąży nic nie zapowiadało, że początek dzieciństwa naszego synka będzie aż tak trudny. W najcięższych chwilach nie myśleliśmy o tym, że życiu naszego…

Pomagamy 2023-02-21