Jak aktywować mLegitymację emeryta-rencisty?

Tagi: brak tagów
2023-01-10
Jak aktywować mLegitymację emeryta-rencisty?

Od stycznia każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji legitymacji. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Wystarczy ją aktywować w aplikacji. Dzięki temu będziemy mogli posługiwać się nią, mając przy sobie jedynie telefon.

mLegitymacja emeryta-rencisty – jak aktywować?

Musimy mieć zainstalowaną na swoim aplikację mObywatel. To w niej będziemy mogli dodać naszą legitymację.

Po uruchomieniu aplikacji wybierz „Dodaj dokument”. Granatowy przycisk na dole ekranu. Następnie wybierz „Legitymacja emeryta-rencisty”. Dodana legitymacja pojawi się na stronie głównej aplikacji mObywatel, razem z innymi dokumentami.

Dotychczasowe fizyczne legitymacje oczywiście nadal są ważne. Korzystanie z wersji elektronicznej ma jedynie zapewnić nam dodatkową wygodę, ale korzystanie z niej nie jest obowiązkowej.

  • https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/mlegitymacja

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22