Jak aktywować mLegitymację emeryta-rencisty?

Tagi: brak tagów
2023-01-10
Jak aktywować mLegitymację emeryta-rencisty?

Od stycznia każdy emeryt i rencista może korzystać z elektronicznej wersji legitymacji. Nie trzeba składać żadnego wniosku. Wystarczy ją aktywować w aplikacji. Dzięki temu będziemy mogli posługiwać się nią, mając przy sobie jedynie telefon.

mLegitymacja emeryta-rencisty – jak aktywować?

Musimy mieć zainstalowaną na swoim aplikację mObywatel. To w niej będziemy mogli dodać naszą legitymację.

Po uruchomieniu aplikacji wybierz „Dodaj dokument”. Granatowy przycisk na dole ekranu. Następnie wybierz „Legitymacja emeryta-rencisty”. Dodana legitymacja pojawi się na stronie głównej aplikacji mObywatel, razem z innymi dokumentami.

Dotychczasowe fizyczne legitymacje oczywiście nadal są ważne. Korzystanie z wersji elektronicznej ma jedynie zapewnić nam dodatkową wygodę, ale korzystanie z niej nie jest obowiązkowej.

  • https://www.zus.pl/swiadczenia/emerytury/mlegitymacja

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08