Jak budka dla kota zmieni Twoje życie z pupilem

Tagi: brak tagów
2022-07-18
Jak budka dla kota zmieni Twoje życie z pupilem

Koty uwielbiają spędzać czas w swoim własnym towarzystwie, gdyby były ludźmi, byłyby wzorowymi indywidualistami i introwertykami. Dlatego również tak jak ludzie – koty potrzebują chwili ciszy i spokoju, aby zebrać siły do interakcji ze światem.

Dlatego jak sprawić by nasz kot miał właśnie takie miejsce do spania i relaksu? Wygodna budka dla kota to dla niego przytulna jaskinia, niezbędna, aby kot zdobył poczucie bezpieczeństwa i pewność siebie. Kot, który ma możliwość oddalić się w bezpieczne miejsce, jest bardziej odprężony. Dotyczy to w szczególności kotów, które żyją pod jednym dachem z psami i małymi dziećmi. Wiele psów zaczepia koty, chociażby w formie zabawy. Nie zawsze jednak kot ma ochotę na towarzystwo. Czasami pupilowi pomaga już sama świadomość, że w każdej chwili może się schować przed natrętnym czworonogiem.

Bezpieczna kryjówka jest też miejscem, z którego kot może obserwować otoczenie, samemu nie wchodząc w interakcje. To dla Twojego kota bardzo ważne – bezpieczne schronienie jest jednocześnie doskonałym punktem obserwacyjnym.

Przytulne legowisko dla twojego kota, kupić czy zrobić samemu?

Gdy zdecydujesz się już na domek dla kota lub legowisko, możesz zadać sobie pytanie, co bardziej się opłaca, kupić czy zrobić? Nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Choć ogólnie z punktu widzenia finansów nie ma większej różnicy, wiele osób znajduje przyjemność z drobnych projektów DYI.

Co, jeśli chcę kupić budkę dla kota?

Zacznijmy od tego, że domki czy legowiska są dostępne w bardzo różnych formach, rozmiarach czy kolorach. Liczba wariantów jest naprawdę ogromna, więc jedyne co może cię ograniczać w kwestii kupna to twój budżet. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, znajdziesz więc dla swojego kota domki na każdą kieszeń.

Zwróć szczególną uwagę na jakość wykonania i znajdź odpowiedni model. Jeśli kupujesz domek składający się z kilku części, nie wyrzucaj instrukcji montażu. Domki konstruowane są w taki sposób, by zapewnić łatwy montaż, ale instrukcja przyśpieszy pracę. Dla małych kotów łatwo kupić budkę, a nawet słodki drewniany domek, w przypadku dużych kotów lepiej sprawdzić wymiary produktu.

Przytulna budka dla kota DYI

Jeśli jednak zdecydujesz się na własnoręczne skonstruowanie domku czy budki dla kota z pewnością praca pochłonie to zdecydowanie więcej czasu niż kupno gotowej budki. Oczywiście są plusy takiego rozwiązania! Masz możliwość indywidualnej aranżacji kolorystycznej, czy zrealizować własny zabawny projekt.

Pierwsze co musisz zrobić to wybrać się do najbliższego sklepu budowlanego. Tylko od ciebie i twojej wyobraźni zależy, jak będzie wyglądał idealny domek dla twojego pupila! Wyjątkowo wytrzymała może okazać się budka dla kota lub domek z drewna.

Elegancka budka – zadbaj o wnętrze!

Zadbaj też o wnętrze domku czy budki, wyściełając powierzchnię miękką poduszką czy kocem. Jeśli chcesz zadbać również o rozrywkę dla swojego kota, zamontuj w pobliżu klatki drapak lub luźno zwisający sznur, którym będzie mógł się bawić. Odwiedź nasz sklep zoologiczny już teraz!

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25