Jak kupić bilet autobusowy w MZK Zielona Góra przez telefon?

Tagi: brak tagów
2020-02-19
Jak kupić bilet autobusowy w MZK Zielona Góra przez telefon?

Korzystanie z biletów na przejazdy autobusem w telefonie jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wiele osób posiada dzisiaj smartfon ze stałym dostępem do Internetu. Daje to możliwość bezporblemowego poruszania się po mieście autobusami bez posiadania pieniędzy na bilet czy karty płatniczej.

Obecnie MZK obsługuje cztery aplikacje, które pozwalają na zakup biletu. Poniżej znajduje się ich lista.

zbiletem.pl

Aplikacja pozwala na zakup biletu na komunikację miejską. Działa na telefonach z systemami Android oraz iOS. Płacić można kartą płatniczą, szybkim przelewem oraz płatnościami Google Pay, Apple Pay oraz Blikiem. W aplikacji kupimy zarówno bilet jednorazowy jak i dobowy. Podczas kontroli pokazujemy bilet na ekranie naszego smartfona. Można kupić również bilet ulgowy, ale trzeba pamiętać, że jednocześnie trzeba mieć przy sobie dowód upoważniający do skorzystania z ulgi. Poradnik jak korzystać z aplikacji znajdziecie tutaj.

Pobierz aplikację na Androida
Pobierz aplikację na IOS

moBILET

Aplikacja moBILET również działa na telefony z systemem Android oraz iOS. Wystarczy pobrać ją i zainstalować na urządzeniu. Konto możemy doładować określoną sumą pieniędzy przez szybki przelew bankowy czy Blikiem. Możemy też podpiąć płatności przez kartę płatniczą, BLIK czy z naszej komórki. Aplikacja ta pozwala również na zakup biletów parkingowych na terenie Zielonej Góry co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wtedy za szybą auta należy umieścić kartę z napisem moBILET. Trzeba również mieć aktywny wykupiony bilet w aplikacji.

Pobierz aplikację na Androida
Pobierz aplikację na iOS

mPay

mPay to kolejna darmowa aplikacja, która umożliwia zakup biletów na komunikację miejską w Zielonej Górze. Działa na systemach Android i iOS. Aplikacja posiada również bilety parkingowe, ale nie obsługuje jeszcze Zielonej Góry.

Pobierz aplikację na Androida
Pobierz aplikację na iOS

SkyCash 

SkyCash to ostatnia z aplikacji, która umożliwia zakup biletów w komunikacji miejskiej w Zielonej Górze. Aplikację również możemy doładować określoną kwotą i używać jako konta prepaid co daje bezpieczeństwo naszym danym płatności. Możemy również podpiąć pod nią automatyczne formy płatności jak np. kartę płatniczą. Korzystanie z aplikacji również jest darmowe. Oczywiście sam zakup biletów wymaga płatności. Aplikacja działa zarówno na iOS jak i na Androidzie. Aplikacja obsługuje także parkingi, ale nie ma w niej na razie Zielonej Góry.

Pobierz aplikację na Androida
Pobierz aplikację na iOS

Rozkład jazdy MZK na telefon

Oprócz samego kupna biletów warto też wiedzieć, o której godzinie odjedzie najbliższy autobus. Możemy to również sprawdzić za pomocą aplikacji.

Rozkład jazdy MZK dostępny jest na stronie WWW. Nie jest on jednak dopasowany do urządzeń mobilnych i chociaż można go użyć i dowiedzieć się tego czego aktualnie potrzebujemy, to nie jest to zbyt wygodne.

Dużo wygodniejsza opcją jest rozkład jazdy w aplikacji Jakdojade.pl. Możemy sprawdzić to też na stronie. Jeśli podamy punkt startowy i cel strona pokaże nam z jakiego przystanku powinniśmy zacząć, a następnie gdzie się przesiąść jeśli nie ma jednego połączenia autobusowego w to miejsce. Poznamy również dokładne godziny odjazdu autobusów, a aplikacja wskaże nam najszybszą drogę pieszą do przystanku, z którego zaczniemy podróż. Poda nam również informację o tym, o której godzinie powinniśmy wyjść na przystanek aby zdążyć.

Aplikacja dostępna jest również na urządzenia mobilne z systemem Android oraz iOS.

Pobierz aplikację na Androida
Pobierz aplikację na iOS

Przeczytaj również

Ten skandynawski kraj, znany z nieskazitelnych krajobrazów i wysokiego standardu życia, oferuje swoim pracownikom unikalne rozwiązanie urlopowe. Mowa o feriepenger, czyli pieniądzach na wakacje, które są jednym…

Artykuły 2024-02-20

Niwelator, znany również jako poziomica optyczna, jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w budownictwie oraz geodezji do dokładnego określania poziomu i pomiarów wysokościowych. To urządzenie pozwala na…

Artykuły 2024-01-30

Istnieje wiele różnych rodzajów kuchenek, ale to gaz od lat nie traci na popularności. Można go wciąż znaleźć w wielu domach czy mieszkaniach. Jednak zamontowanie…

Artykuły 2024-01-25