Jak przygotować ciągnik do sezonu żniwnego?

Tagi: brak tagów
2022-06-20
Jak przygotować ciągnik do sezonu żniwnego?

Maszyny rolnicze to sprzęt użytkowany tylko przez pewną część roku. Jednak w tym okresie maszyny potrzebne są w zasadzie nieustannie, a awaria w trakcie żniw oznacza duże straty finansowe. Dlatego też przed sezonem warto odpowiednio przygotować urządzenie, aby uniknąć kosztownych konsekwencji niedopatrzeń. Na co zwracać uwagę? Podpowiadamy!

Sprawdź części rolnicze

Przede wszystkim należy poddać kontroli wszystkie najważniejsze podzespoły. Chodzi o takie części rolnicze, jak elementy napędu, poszczególne elementy robocze, ale też silnik, fachowiec sprawdzi ogólny stan maszyny. Jeśli którakolwiek z istotnych części rolniczych nie będzie działać tak jak należy, warto od razu zdecydować się na wymianę.

Zamienne części rolnicze to często całkiem mały wydatek, który pozwoli uniknąć wysokich kosztów w przyszłości. Nie warto oszczędzać, zwlekając z wymianą do ostatniej chwili, ponieważ konsekwencje tego mogą być bardzo poważne. Po pierwsze poważna awaria to konieczność większego wydatku na naprawę, po drugie przestój w pracy maszyny rolniczej przeważnie oznacza straty w działalności rolniczej.

Wymień elementy eksploatacyjne

W maszynach rolniczych znajduje się wiele części eksploatacyjnych, które należy cyklicznie wymieniać. Mowa tutaj choćby o filtrach. W zasadzie każdego roku warto wymieniać filtry, aby zapewnić w pełni sprawną pracę silnika i innych kluczowych podzespołów. Do części eksploatacyjnych zalicza się też uszczelki i niektóre zawory. W przypadku poszczególnych maszyn mogą występować również inne części eksploatacyjne wymagające wymiany.

Oczywiście przed sezonem warto wymienić również wszystkie płyny. Mowa o olejach i smarach, które zapewniają płynną pracę poszczególnych podzespołów. Również w tej kwestii zalecamy zwrócić się do fachowca. Sprawdzi on, w jakim stopniu zużyte są poszczególne płyny i zaleci wymianę tych, które tego wymagają. Regularna wymiana płynów do maszyn rolniczych to bardziej komfortowa praca oraz dłuższa żywotność podzespołów.

Przeczytaj również

Portal Twojkurs.pl to obowiązkowa pozycja na liście osób chcących być na bieżąco z informacjami na temat kryptowalut i technologii blockchain. Na stronie możemy znaleźć między innymi…

Artykuły 2022-08-03

Czym jest woda demineralizowana? Woda demineralizowana jest wodą, która została pozbawiona większości lub całości swoich minerałów. Demineralizacja może być wykonywana na wodzie surowej lub źródlanej…

Artykuły 2022-07-28

Nie zawsze na urlop możemy zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. W takiej sytuacji możemy go pozostawić u rodziny lub w hotelu dla zwierząt. Wybierając…

Artykuły 2022-07-23