Jak skutecznie zmierzyć jakość siary u krów?

Tagi: brak tagów
2023-07-26
Jak skutecznie zmierzyć jakość siary u krów?

Skutecznym sposobem na zmierzenie jakości siary u krów jest zastosowanie profesjonalnego urządzenia – refraktometru. Nie należy oceniać siary na oko. Specjalistyczny sprzęt gwarantuje szybkie i dokładne pomiary. Dostępny jest w ofercie sklepu Farmino.pl. Co powinieneś wiedzieć na temat refraktometru? Tego dowiesz się, czytając artykuł.

Dlaczego tak ważne jest mierzenie jakości siary u krów?

Cielę rodzi się bez odporności, dlatego też bardzo ważne jest to, aby dostarczyć temu zwierzęciu – wszystkich składników odżywczych, a także niezbędne immunoglobuliny, hormony oraz czynniki wzrostu, stymulujące rozwój przewodu pokarmowego. Zakłada się, że ciele podczas pierwszej dobry życia – ma przyjąć siarę w ilości ok. 10-12% swojej masy ciała. Istotne jest to, aby 60% tej ilości podać już w pierwszej godziny po porodzie. Należy zadbać o to, aby siara krowy była wysokiej jakości.

Jak skutecznie zmierzyć jakość siary? Użyj profesjonalnego refraktometru!

Do oceny jakości siary służy profesjonalne urządzenie  – refraktometr, które dostępne jest w ofercie sklepu Farmino.pl. Kliknij w link → https://farmino.pl/refraktometr. To narzędzie gwarantuje szybkie i dokładnie pomiary. Jest kompaktowe i przenośne, a do tego również:

 • wyróżnia się podwójną skalą,
 • ma aluminiowy korpus,
 • wyposażone jest w regulację ostrości,
 • zapewnia komfortowy odczyt, dzięki gumie umieszczonej na okularze,
 • posiada antypoślizgową gumowę rękojeść,
 • umożliwia łatwą i szybką ręczną kalibrację.

Co warto wiedzieć o refraktomerze od Farmino.pl?

Kupując refraktometr od Farmino.pl, otrzymasz w zestawie pipetę, mini-śrubokręt, plastikowe pudełko, ściereczkę z mikrofibry i instrukcję obsługi. Na naszej stronie https://farmino.pl/ znajdują się produkty światowej jakości! Wśród nich jest również refraktometr, który odczytuje tzw. suchą masę w siarze.

O czym należy pamiętać przed pierwszym użyciem refraktometru?

W przypadku, gdy pierwszy raz używasz to urządzenie  – pamiętaj o odpowiednim skalibrowaniu go. Ten proces wykonasz w kilku prostych krokach. Oto one:

 • otwórz pokrywę, przykrywającą pryzmat,
 • nanieść 2-3 krople wody destylowanej na powierzchnię pryzmatu. W tym celu użyj pipety,
 • zamknij pokrywę, a następnie – lekką ją dociśnij tak, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza,
 • odczekaj 30 sekund,
 • ustaw refraktometr w kierunku źródła światła i spójrz przez wizjer,
 • przekręć śrubę kalibracyjną, aż linia graniczna między polami białymi i niebieskimi ustawi się na wartość 0.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! Krowy mleczne  – mamy dla nich coś specjalnego!  Polecamy produkty ze smaczną i łatwo przyswajalną energią dla tych zwierząt. Kliknij w link → https://farmino.pl/krowy/energia-dla-krow-mlecznych.

Materiał zewnętrzny

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15