Jak uczyć dziecko poprzez zabawę?

Tagi: brak tagów
2022-05-24
Jak uczyć dziecko poprzez zabawę?

Nauka poprzez zabawę jest skuteczną metodą zdobywania wiedzy o świecie przez małe dzieci. Maluchy zupełnie spontanicznie chłoną wtedy wiedzę i zapamiętują najważniejsze informacje. Choć na rynku znajdziemy wiele pożytecznych zabawek edukacyjnych, aby spełniły swoją rolę, ważna jest współpraca dziecka i rodzica. Podpowiadamy, jak pracować razem z dzieckiem, by zabawa przyniosła oczekiwane efekty.

Zabawki edukacyjne, czyli jakie?

Producenci oferują mnóstwo zabawek, które z łatwością przypisujemy do kategorii zabawek edukacyjnych. Nierzadko gadżety te mają mnóstwo dodatkowych funkcji, rzekomo ułatwiających dziecku naukę. Tymczasem sprytny rodzic nie podaruje dziecku np. gadającego globusa, licząc na to, że sama zabawka nauczy malucha położenia i nazw poszczególnych krajów czy kontynentów. Oczywiście pozostawione same sobie dziecko jest w stanie przyswoić tę wiedzę. Nauka poprzez zabawę wymaga jednak zaangażowania rodzica. W tym konkretnym przypadku wystarczą wspólne rozmowy o odległych krajach, ich zwyczajach i klimacie. Zabawa dla dziecka ma być przede wszystkim przyjemnością. Dlatego dobieramy akcesoria odpowiednie do wieku naszej pociechy i nie wymuszamy na niej, by się uczyło. Nawet spontaniczna zabawa ulubioną przytulanką może być okazją do zapamiętania piosenki.

Czytanie bajek i słuchanie piosenek

Codzienne słuchanie ulubionych bajek sprawia dzieciom ogromną radość. Równie entuzjastycznie podchodzą do muzyki. Podobają im się zwłaszcza proste rymowane utwory o zwierzątkach. Jednak nie każdy rodzic potrafi śpiewać piękne kołysanki czy inne rytmiczne utwory. Z pomocą przychodzi innowacyjna zabawka dla najmłodszych dzieci – Alilo Smarty Bunny. Trudno określić, czy króliczek Alilo przypomina bardziej grzechotkę, czy sympatyczne zwierzątko. Choć kompaktowy rozmiar i dostosowany do małych rączek kształt to niewątpliwie jego atuty, cenimy go głównie za umiejętności. Wśród nich warto wymienić odtwarzanie piosenek w języku polskim i angielskim, rozpoznawanie kolorów, opowiadanie bajek na dobranoc, a nawet świecenie w ciemnościach. Dzięki tej wielofunkcyjnej zabawce nauka stanie się prawdziwą przyjemnością, a kłopoty z zasypianiem znikną na zawsze!

Zabawa i nauka na świeżym powietrzu

Gdy dziecko opanuje trudną sztukę chodzenia, jest już gotowe do podboju świata. Aby urozmaicić spacery kilkulatka, warto sięgnąć po pojazdy dla dzieci. Dla najmłodszych idealne będą jeździki z uchwytem. Gdy dziecko nie ma siły odpychać się od podłoża, mama lub tata pomogą mu w dalszej podróży. Nieco starsze dzieci mogą korzystać z rowerków biegowych lub trójkołowych. Wśród pojazdów dla dzieci znajdziemy także samochody na akumulator do złudzenia przypominające popularne marki. Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierze maluch, wspólna rodzinna aktywność na łonie natury to także doskonała okazja do nauki. Dziecko staje się sprawniejsze fizycznie, a zarazem poznaje otoczenie i z uwagą obserwuje przyrodę. W ten sposób zwyczajny spacer zyska walory edukacyjne.

Pojazdy i akcesoria, które pomogą małym dzieciom odkrywać świat, w tym także zabawki edukacyjne, oferuje sklep internetowy manima.pl.

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15