Jak wygląda sytuacja w Zielonej Górze w związku z koronawirusem?

Tagi: brak tagów
2020-03-16
Jak wygląda sytuacja w Zielonej Górze w związku z koronawirusem?

Prezydent Miasta Janusz Kubicki poinformował o bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem w naszym mieście. Obecnie kwarantannie domowej poddane są 23 osoby. Wszystkie te osoby są kontrolowane, co ma zapobiec opuszczaniu przez nie mieszkań.

Do tej chwili wszyscy mieszkańcy Zielonej Góry, którzy byli badani mieli wynik negatywny. Prezydent informuje, że jeśli pojawi się ktoś z wynikiem pozytywnym, na pewno mieszkańcy zostaną o tym powiadomieni.

Jednocześnie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze poinformował wczoraj, że od dzisiaj ograniczony będzie dostęp do budynków szpitala. Każdy kto będzie z jakiegoś powodu musiał wejść do głównego gmachu od ulicy Wazów, będzie weryfikowany. Postawione zostały przed wejściem specjalne namioty do tego przeznaczone. Dotyczy to również osób, które będą zgłaszać się na SOR.

Jednocześnie szpital informuje, że nie będzie podawał informacji o pochodzeniu osób przebywających na oddziale zakaźnym z potwierdzonym koronawirusem i wcześniej też tego nie robił. Taka informacja powodowałaby tylko niepotrzebną panikę.

Szpital poinformował również, że w szpitalu znajduje się też druga osoba, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem. Do tej pory (od 3 marca) na oddziale przebywał tylko pacjent zero z wynikiem dodatnim. Chorą jest młoda kobieta, która niedawno wróciła z Londynu. Pacjentka czuje się dobrze, a zakażenie przebiega bezobjawowo.

Pamiętajmy o tym by korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł informacji. Ważne jest by w obecnej sytuacji nie potęgować strachu.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22