Jak założyć kartę ZGranej Rodziny?

Tagi: brak tagów
2021-10-20
Jak założyć kartę ZGranej Rodziny?

Program ZGRANA RODZINA skierowany jest do wszystkich zielonogórskich rodzin, który uprawnia nas do skorzystania z wielu ofert w atrakcyjnych cenach. Warunkiem jest wyrobienie i posiadanie przy korzystaniu z oferty karty ZGranej Rodziny.

Kto może założyć kartę ZGranej Rodziny?

Kartę ZGRANEJ RODZINY może posiadać każdy, kto posiada meldunek w Zielonej Górze i jest rodzicem przynajmniej jednego dziecka w wieku poniżej 18 lat. To jedyny warunek jaki należy spełnić. Uczestnictwo w programie jest też darmowe, a samo założenie karty zajmuje dosłownie minutę.

Jak założyć kartę ZGranej Rodziny?

Aby założyć kartę ZGranej Rodziny wystarczy, że wjedziemy na stronę zgranarodzina.pl, a następnie klikniemy link „ZŁÓŻ WNIOSEK”, który znajduje się w nawigacji strony w jej górnej części. Następnie musimy podać adres e-mail. Na niego przyjdą dalsze wskazówki dotyczące założenia karty.

Po chwili na naszej skrzynce e-mail znajdzie się wiadomość wraz z linkiem, który musimy kliknąć, aby dokończyć proces rejestracji karty ZGranej Rodziny. Otworzy się strona, na której musimy wybrać swoje hasło. Wpisujemy więc dwukrotnie wybrane przez nas hasło i klikamy „zmień hasło”. Teraz przekierowani zostaniemy do formularza.

W pierwszej części formularza podajemy nasze dane osobowe, czyli jednego rodzica. Po wypełnieniu wszystkich pól klikamy „Dalej”. Następnie podajemy dane osobowe dziecka. W następnym kroku wybieramy wzór karty z kilku dostępnych graficznych motywów.

Wybieramy również w jaki sposób karta ma być nam dostarczona. Może być ona wysłana pocztą na nasz adres podany podczas rejestracji. Możemy również udać się po nia osobiście, albo skorzystać z aplikacji mobilnej ZGranej Rodziny. Posiadając kartę w wersji materialnej potem również możemy zarejestrować ją w aplikacji, aby mieć ją zawsze przy sobie.

Pamiętajcie o tym, że każdy z rodziców musi założyć kartę dla siebie samodzielnie. Dziecko będzie przypisane do jego karty. Podczas składania wniosku można również dodać kartę dla dziecka jeśli ma powyżej 13 roku życia. Jeśli nie ma jeszcze 13 lat, wtedy z karty dziecka będą mogli skorzystać dziadkowie w ramach programu ZGrani Zielonogórzanie 50+. Dzieci, które ukończyły 13 lat mogą korzystać ze swojej karty samodzielnie.

Dane niezbędne do uzupełnienia wniosku

  • Imiona rodzica i nazwisko
  • Adres e-mail
  • Numer telefonu
  • Numer PESEL
  • Adres zameldowania na terenie Zielonej Góry
  • Imiona i nazwisko dziecka
  • Numer PESEL dziecka

Ile kosztuje karta ZGranej Rodziny?

Nic! Karta wydawana jest bezpłatnie. Opłata pobierana jest jedynie w sytuacji, gdy karta ulegnie zgubieniu lub zniszczeniu. Wtedy ubiegając się o duplikat będziemy musieli dokonać płatności w wysokości 20 zł.

Jak długo czeka się na kartę ZGranej Rodziny?

Na karty ZGRANEJ RODZINY czeka się do 20 dni roboczych. Gotowe karty są wysyłane na adres korespondencyjny podany podczas rejestracji karty. W przypadku, gdy chcemy odebrać ją osobiście musimy posiadać ze sobą ważny dokument tożsamości.

Jak korzystać z karty ZGrana Rodzina w telefonie?

Aby móc mieć swoją kartę zawsze przy sobie w telefonie wystarczy pobrać aplikację „ZGrana ROdzina” z Google Play lub App Store. Po zainstalowaniu aplikacji będziemy mogli podać nr naszej karty oraz nasz pesel.

Numer karty możemy znaleźć choćby na stronie zgranarodzina.pl w sekcji „Moje karty”. Będzie on jednak widoczny dopiero w momencie zweryfikowania naszej karty.

Jak długo ważna jest karta ZGranej Rodziny?

Karty wydawane są maksymalnie na 3 lata. Datą ważności karty jest dzień i miesiąc urodzenia najstarszego dziecka. W przypadku karty dziecka jego karta ważna jest do daty jego 18 urodzin.

Gdzie można wykorzystać kartę ZGranej Rodziny?

Karta ZGranej Rodziny umożliwia skorzystanie z wielu ofert promocyjnych. Ich listę znajdziemy na stronie zgranarodzina.pl i jest ona na bieżąco aktualizowana. Wystarczy wybrać jedną z kategorii np. „coś na ząb”, aby zobaczyć w jakich restauracjach jakiej wysokości rabat możemy otrzymać.

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21