Jak zamawiać szkła kontaktowe przez internet?

Tagi: brak tagów
2022-05-30
Jak zamawiać szkła kontaktowe przez internet?

Niższy koszt, wygoda, jakość, szeroki wybór… Istnieje wiele zalet kupowania soczewek kontaktowych przez internet. Dlatego też coraz większa liczba osób decyduje się na zamawianie tych produktów w sieci, zamiast korzystać ze stacjonarnych punktów sprzedaży. Jednak nie dla wszystkich jest to łatwe zadanie – zazwyczaj pojawia się wiele pytań. Gdzie zamówić szkła kontaktowe? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jak dobrać odpowiednie produkty? Udzielamy praktycznych wskazówek.

Jak zamówić soczewki kontaktowe w sieci?

Aby kupić soczewki online, najpierw należy udać się do specjalisty, który nie tylko zbada wzrok, ale i pomoże dobrać odpowiednie szkła kontaktowe. Udzieli również praktycznych wskazówek, związanych z ich użytkowaniem. Po wizycie u okulisty otrzymuje się receptę lub po prostu kartkę, na której znajdują się wszystkie informacje potrzebne do tego, by kupić soczewki. Badania powinno być  aktualne – nie zaleca się korzystania z recept, które mają więcej niż np. pół roku.

Jak zamówić soczewki kontaktowe po wizycie u specjalisty? Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w internetową wyszukiwarkę i przejrzeć ofertę wybranych sklepów. Zwykle łatwo znaleźć kategorię soczewek, które nas interesują – podstawą w tym przypadku jest podział na soczewki sferyczne (klasyczne) i toryczne (dla osób z astygmatyzmem).

Kolejną decyzją, którą trzeba podjąć, będzie wybór pomiędzy modelami jednodniowymi bądź całodobowymi, a miesięcznymi. Według wielu opinii, na początek są najlepsze soczewki jednodniowe – można szybciej opanować sam proces zakładania i ściągania szkieł kontaktowych, a także stopniowo przyzwyczaić oczy do ich noszenia. Warto zwrócić uwagę również na inne parametry tego typu produktów, np. tlenoprzepuszczalność (Dk/t) czy materiał, z którego zostały wykonane.

Na koniec pozostaje wybór marki soczewek. Warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z opiniami na temat poszczególnych producentów. Nie należy kierować się wyłącznie ceną. Gdy decyzja zostanie podjęta, wystarczy zgodnie z zaleceniami lekarza dobrać poszczególne parametry soczewek (ich moc, liczbę, a w przypadku astygmatyzmu także cylinder oraz oś) i złożyć zamówienie. Cały proces jest bardzo intuicyjny – w niczym nie różni się od kupowania online innych produktów. Często, po wybraniu soczewek, które spełniają wszystkie oczekiwania, dobrym pomysłem jest składanie zamówień na większą liczbę opakowań, by oszczędzić np. na kosztach wysyłki.

Gdzie kupować soczewki kontaktowe online?

Warto korzystać ze sprawdzonych źródeł, które cieszą się dobrymi opiniami, mają szeroki asortyment i dostarczają produkty znanych marek. Dobrym przykładem jest GermanOptiker.pl – jeden z największych sklepów internetowych, specjalizujących się m.in. w soczewkach kontaktowych. W jego ofercie znaleźć można produkty marek, w tym np. Acuvue, Biofinity, Soflens czy najnowsze soczewki American Lens. U sprawdzonych dostawców również sam proces zakupu jest bardzo wygodny – kategorie jasno podzielone, produkty dokładnie opisane, a obsługa online zawsze chętna do pomocy. Najlepsze sklepy online często mają również swoje stacjonarne punkty, w których klienci mogą zakupić np. najlepsze soczewki jednodniowe w tradycyjny sposób.

Przeczytaj również

Portal Twojkurs.pl to obowiązkowa pozycja na liście osób chcących być na bieżąco z informacjami na temat kryptowalut i technologii blockchain. Na stronie możemy znaleźć między innymi…

Artykuły 2022-08-03

Czym jest woda demineralizowana? Woda demineralizowana jest wodą, która została pozbawiona większości lub całości swoich minerałów. Demineralizacja może być wykonywana na wodzie surowej lub źródlanej…

Artykuły 2022-07-28

Nie zawsze na urlop możemy zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. W takiej sytuacji możemy go pozostawić u rodziny lub w hotelu dla zwierząt. Wybierając…

Artykuły 2022-07-23