Jak zgłosić porzucony rower – Rower Miejski Zielona Góra

Tagi: brak tagów
2019-11-17
Jak zgłosić porzucony rower – Rower Miejski Zielona Góra

Przygotowaliśmy dla Was poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak zgłosić porzucony rower miejski w Zielonej Górze. Czasami zdarza się, że osoby je wypożyczające nie odstawią ich do jednej ze stacji, a zostawiają je w przypadkowym miejscu. Jeśli taki rower znajdziemy możemy to zgłosić, a w zamian otrzymać pewne korzyści.

Co grozi za nieodstawienie roweru do stacji?

Aby wypożyczyć rower musimy założyć konto i podać swoje dane osobowe oraz potwierdzić zapoznanie się z regulaminem i jednocześnie wyrazić, że będziemy go przestrzegać. Każdy rower ma swój indywidualny numer, podczas wypożyczania jest on związany z naszą osobą. Dlatego operator Nextbike wie kto dany rower porzucił.

Należy również pamiętać, że zgodnie z regulaminem klient jest odpowiedzialny za rower od momentu wypożyczenia ze stacji do momentu zwrotu. Dlatego jeśli coś z rowerem się stanie w momencie gdy go nie zwróciliśmy to odpowiedzialność tak naprawdę spoczywa na nas.

W przypadku braku zwrotu roweru na stacji wypożyczający ponosi więc koszt jego dalszego wypożyczenia oraz odpowiada za ewentualną kradzież lub zniszczenie. Dlatego lepiej jest rower oddać, a jeśli mamy z tym problem, możemy skontaktować się z infolinią, która nam pomoże. Nigdy nie powinniśmy zostawiać roweru bez zwrotu.

Regulamin Zielonogórskiego Roweru Miejskiego zawiera tabelę opłat i kar. Wiemy więc, że pierwsze 20 minut wypożyczenia jest darmowe, ale pierwsza godzina to 2 zł, a każda kolejna to 4 zł. Dlatego jeśli wypożyczymy rower na 12 godzin wyjdzie nam 46 zł za samo wypożyczenie. Po przekroczeniu 12 godzin naliczana jest kara w wysokości 200 zł. Natomiast za zwrot roweru w innym miejscu niż stacja zapłacimy 180 zł.

Oprócz tego w przypadku zniszczenia lub kradzieży będziemy musieli zapłacić karę w wysokości 2000 zł w przypadku standardowego roweru, 7000 zł w przypadku roweru Cargo i Tandem.

Jak zgłosić porzucony rower miejski?

Pamiętaj, jeśli wypożyczasz rower zawsze zwracaj go w stacji. Dzięki temu nie narazisz się na przykre konsekwencje finansowe. Jeśli brakuje miejsc bądź masz jakikolwiek inny problem skorzystaj z infolinii pod numerem +48 68 422 84 44. Jest ona czynna całą dobę i obsługa z pewnością Ci pomoże.

Co jednak zrobić gdy zauważymy rower pozostawiony przez kogoś? Warto go zgłosić i nie tylko w trosce o dobro wspólne. Za jego zgłoszenie otrzymamy doładowanie konta Roweru Miejskiego kwotą 5 zł. Jak więc zgłosić rower? Są trzy możliwości.

Wejdź na stronę zglosrower.pl. Następnie wypełnij formularz podając numer roweru, który znajduje się na jego ramie. Wprowadź adres, w którym rower został porzucony. Możesz też ewentualnie dodać uwagi np. o tym, że rower jest schowany za budynkiem. Załącz również swoją lokalizację stojąc obok roweru klikając przycisk „moja lokalizacja”. GPS automatycznie zaczyta Twoje koordynaty i przekaże dokładne położenie firmie Nextbike. Zrób również zdjęcie miejsca, w którym znajduje się rower i załącz je w formularzu. Na koniec nie zapomnij podać swojego numeru telefonu. To dzięki niemu do Twojego konta zostanie przypisane doładowanie kwotą 5 zł.

Zgłoszenia możesz również dokonać pisząc na Facebooku lub dzwoniąc pod numer 22 244 13 13.

Gdzie znajduje się numer roweru?

Numer roweru znajdziesz bezpośrednio na jego ramie.

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć…

Artykuły 2024-06-07