Jaki jest koszt wynajmu osuszaczy?

Tagi: brak tagów
2022-02-17
Jaki jest koszt wynajmu osuszaczy?

Wilgoć w budynku może się pojawiać z wielu powodów. Zawsze jednak wskazane jest jak najszybsze przeprowadzenie osuszania. Rozwiązań w tej kwestii jest wiele, a do najpopularniejszych należy wynajem osuszaczy. Jednak czy jest to opłacalne rozwiązanie? Jaki jest koszt wynajmu tego typu urządzeń?

Wynajem osuszaczy nie jest drogi

Przeważnie firmy oferujące wynajem osuszaczy przedstawiają wycenę za dobę korzystania ze sprzętu. Niemniej jednak osuszanie przez 24 godziny raczej nie przyniesie wymiernych skutków. Dlatego właśnie większość firm świadczących tego typu usługi określa minimalny czas wynajmu, który wynosi co najmniej 7 dni. Cena za dobę to zazwyczaj kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wiele zależy od tego, o jakim osuszaczu mowa. Jednak rzadko kiedy koszt przekracza 50 zł za dobę użytkowania sprzętu. Tym samym koszt tygodniowego osuszania to maksymalnie około 350 zł. Czy jest to opłacalne rozwiązanie?

Wilgoć zwykle pojawia się wskutek jakiegoś konkretnego zdarzenia. Raz usunięta nie powinna powracać. W niektórych przypadkach konieczne jest wykonanie w tym celu izolacji. Generalnie jednak wynajem osuszaczy nie jest usługą, z której ktokolwiek korzysta regularnie,. Zatem jednorazowy koszt rzędu 300-400 złotych nie wydaje się szczególnie wysoki. Zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zakup profesjonalnego osuszacza to koszt co najmniej 1500 zł.

Wynajem od profesjonalistów

Nie ma wątpliwości, że aby efekty osuszania były zadowalające, sprzęt powinien prezentować wysoką jakość. Mowa przede wszystkim o jego wydajności. Dlatego też polecamy korzystać z usług firm, które oferują wynajem osuszaczy najwyższej klasy. Jednak jakość sprzętu to jeszcze nie wszystko. Na jakie jeszcze kwestie należy zwracać uwagę, wybierając firmę wynajmującą osuszacze?

Przede wszystkim powinna to być firma prowadzona przez specjalistów. Można wtedy liczyć na fachowe doradztwo. W przypadku osuszania jest ono niezbędne. Rzecz w tym, iż w zależności od sytuacji zupełnie inne urządzenie może być najlepszym możliwym wyborem.

Przeczytaj również

Jeśli zakupimy samochód, w ciągu 30 dni musimy go przerejestrować. Czas ten liczony jest od daty zawarcia umowy sprzedaży. Niedopełnienie obowiązku zakończyć może się wysoką…

Artykuły 2024-06-12

Miasto Zielona Góra zawarło porozumienie z aptekarzami, które gwarantuje dostęp do leków w niedziele, święta i w porze nocnej. Od 1 stycznia weszła w życie…

Artykuły 2024-06-07

Zakład Gospodarki Komunalnej przypomina o funkcjonowaniu Szperowiska tuż obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Szperowisko to punkt typu oddam-wymienię, gdzie każdy może za darmo wziąć…

Artykuły 2024-06-07