Jakie obostrzenia jeśli trafimy do żółtej lub czerwonej strefy?

Tagi: brak tagów
2020-10-07
Jakie obostrzenia jeśli trafimy do żółtej lub czerwonej strefy?

Zielona Góra na dniach może trafić do żółtej lub czerwonej strefy. Przyjrzeliśmy się jakie obostrzenia w takiej sytuacji będą nas dotyczyły. Porównamy je do obecnej sytuacji i panujących w tej chwili obostrzeń i sprawdzimy co zmieni się, gdy Zielona Góra wejdzie do strefy żółtej lub czerwonej.

Noszenie masek

Najważniejsza zmianą dla powiatów w strefie czerwonej jest to, że nakaz zakrywania ust i nosa obowiązuje wszędzie w przestrzeni publicznej. W strefie żółtej zasady te pozostają bez zmian.

Oznacza to, że w strefie żółtej, tak samo jak w zielonej maseczki zakładamy w środkach publicznego transportu. W miejscach ogólnodostępnych – chyba, że możemy zachować dystans społeczny. W zakładach pracy, budynkach użyteczności publicznej czy w obiektach handlowych i usługowych. Maseczki zakładamy również w kościele.

Kongresy i targi

W strefie czerwonej są zakazane, w strefie żółtej bez zmian jeśli chodzi o organizację, ograniczenie dotyczy jednak ilości osób – 1 na 4 mkw.

Wydarzenia sportowe

W strefie czerwonej odbywają się bez publiczności. W strefie żółtej ograniczenie dotyczy 25% widowni.

Gastronomia

W strefie czerwonej i żółtej obowiązuje limit 1 osoby na 4 mkw.

Baseny

Tutaj nic się nie zmienia, nadal obowiązuje obłożenie 75% obiektu.

Siłownia

W przypadku strefy czerwonej obowiązuje limit 1 osoby na 10 mkw, a w przypadku żółtej 1 osoby na 7 mkw.

Kina

Obecnie zasady mówią o 50% miejsc i odstępie 1,5 m o osób. W strefie żółtej i czerwonej limit miejsc dodatkowo ograniczony jest do 25%.

Kościoły

W kościele musimy zakrywać usta i nos. W strefie czerwonej dodatkowo ograniczenie dotyczy 50% obłożenia budynku kultu. W strefie żółtej bez zmian.

Wesela i uroczystości rodzinne

Obecnie obowiązuje limit 150 osób. W strefie czerwonej limit zmniejsza się do 50 osób, a w strefie żółtej do 100 osób. Nie dotyczy to obsługi. Na weselu itp. dopuszcza się niezakrywanie ust i nosa.

Transport publiczny

W strefie żółtej bez zmian, a w strefie czerwonej dochodzi limit 50% miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22