Jeszcze tylko 3 dni na złożenie wniosku o 300+

Tagi: brak tagów
2019-11-27
Jeszcze tylko 3 dni na złożenie wniosku o 300+

Jeśli jesteś rodzicem dziecka uczącego się, które nie skończyło 20 roku życia, możesz otrzymać 300 zł na wyprawkę szkolną. Aby dostać te pieniądze trzeba złożyć wniosek, nie dzieje się to z automatu.

Świadczenie przyznawane jest bez względu na dochód i jednorazowo. Wniosek złożyć może matka, ojciec, opiekun prawny dziecka czy opiekun faktyczny. Wniosek można złożyć online na stronie https://empatia.mpips.gov.pl. Ostatnim dniem, w którym można składać wnioski jest 30 listopada.

Wniosek składa się tak samo jak wniosek o 500+. Można złożyć go w tych samych instytucjach czyli w urzędzie miasta lub gminy, ośrodku pomocy społecznej lub jednej w wyznaczonych w naszej gminie jednostek. Transferu środków można spodziewać się w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

UWAGA! Świadczenie to nie przysługuje dzieciom uczęszczającym do przedszkola oraz zerówki. Program ten nie obejmuje też studentów. Program nazywa się „Dobry Start”.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22