Jeździsz autobusem bez maseczki? Szykuj się na spory mandat!

Tagi: brak tagów
2020-07-04
Jeździsz autobusem bez maseczki? Szykuj się na spory mandat!

Jak informuje portal zielonagora.naszemiasto.pl, policja wraz ze strażą miejską w Zielonej Górze prowadzą kontrole w autobusach, które mają na celu sprawdzenie, czy podróżni jeżdżą z zakrytym nosem oraz ustami.

Kary mają być surowe

Przypominamy, że w środkach publicznego transportu funkcjonuje nadal obowiązek zakrywania ust i nosa. Wiele osób o tym jednak zapomina, a kierowca autobusu nie jest w stanie upominać każdego pasażera z osobna.

Dlatego autobusy miejskie zaczęto kontrolować. O to by takie kontrole się odbyły poprosiło samo MZK.

Pamiętajcie, że za brak maseczki możecie dostać do 500 zł mandatu. Jeśli służby zdecydują się na skierowanie sprawy do sanepidu, ten dysponuje możliwością nałożenia grzywny nawet do 30 tys. zł. Karę tą musimy zapłacić w ciągu 7 dni co jest bardzo dużym obciążeniem finansowym.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08