Jeździsz autobusem bez maseczki? Szykuj się na spory mandat!

Tagi: brak tagów
2020-07-04
Jeździsz autobusem bez maseczki? Szykuj się na spory mandat!

Jak informuje portal zielonagora.naszemiasto.pl, policja wraz ze strażą miejską w Zielonej Górze prowadzą kontrole w autobusach, które mają na celu sprawdzenie, czy podróżni jeżdżą z zakrytym nosem oraz ustami.

Kary mają być surowe

Przypominamy, że w środkach publicznego transportu funkcjonuje nadal obowiązek zakrywania ust i nosa. Wiele osób o tym jednak zapomina, a kierowca autobusu nie jest w stanie upominać każdego pasażera z osobna.

Dlatego autobusy miejskie zaczęto kontrolować. O to by takie kontrole się odbyły poprosiło samo MZK.

Pamiętajcie, że za brak maseczki możecie dostać do 500 zł mandatu. Jeśli służby zdecydują się na skierowanie sprawy do sanepidu, ten dysponuje możliwością nałożenia grzywny nawet do 30 tys. zł. Karę tą musimy zapłacić w ciągu 7 dni co jest bardzo dużym obciążeniem finansowym.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22