Język angielski dla początkujących – co warto wiedzieć?

Tagi: brak tagów
2024-03-22 / Aktualizacja artykułu: 2024-04-06
Język angielski dla początkujących – co warto wiedzieć?

Angielski to język traktowany obecnie jako język międzynarodowy. Po angielsku można komunikować się właściwie na całym świecie. Znajomość angielskiego ułatwia nie tylko podróżowanie, ale także znalezienie dobrej pracy. Nigdy nie jest więc za późno, aby rozpocząć naukę tego języka.

Język angielski u dzieci

Od najmłodszych lat warto zachęcać dzieci do nauki języków obcych. Można wykorzystać w tym celu różne gry i zabawy, a także książeczki obrazkowe. Także w internecie można znaleźć wiele inspiracji – najróżniejsze piosenki, wierszyki i rymowanki po angielsku. To świetna opcja na wspólne spędzanie czasu z maluchem. Dziecko przyswaja języki dużo łatwiej niż osoba dorosła – więcej zapamiętuje i kojarzy, a jego mózg chłonie wymowę i intonację.

Obecnie już na etapie przedszkola dzieci są nauczane języka angielskiego. Do nauki na tym etapie wykorzystuje się zabawy muzyczne i ruchowe, piosenki i rymowanki, a także obrazki i ilustracje. Kolejnym etapem jest nauka języka obcego w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W szkole podstawowej nauka języka angielskiego wchodzi na wyższy poziom – dochodzą reguły i zasady gramatyczne, dziecko zaczyna się coraz płynniej komunikować w języku angielskim.

Osoba dorosła, a nauka języka angielskiego

Nauka języka angielskiego na późniejszym etapie niż w szkole znacznie się różni od nauki w wieku dziecięcym. Przede wszystkim motywacja do nauki jest zupełnie inna. Nie uczysz się dla ocen i egzaminów – tylko dla siebie. Chcesz mówić w danym języku z różnych powodów – aby móc swobodnie podróżować, czy też rozmawiać z zagranicznymi znajomymi. Robisz to jednak dla siebie i dla swojej satysfakcji.

W starszym wieku masz też ukształtowane nawyki uczenia się, dzięki czemu możesz sobie od początku nauki systematyzować wiedzę w odpowiedni dla Ciebie sposób. Bardzo ważne jest jednak to, aby znaleźć dla siebie odpowiednią metodę nauki. Taką, która nie zniechęci Cię po pierwszych chwilach nauczania i da Ci motywację oraz satysfakcję do dalszej nauki. Nauka języka to wbrew pozorom długotrwały proces.

Nauka angielskiego od podstaw

Rozpoczęcie nauki języka obcego od zera wiąże się przede wszystkim ze zbudowaniem solidnej podstawy. Warto zacząć od nauki praktycznych słówek, dzięki którym będziesz mógł porozumieć się w danym języku w podstawowych sytuacjach. To pozwoli na komunikację na przykład w restauracji, sklepie czy na lotnisku. Do nauki takich słówek i wyrażeń służą książki oraz aplikacje mobilne.

Wiele osób spotkało się z językiem angielskim na którymś etapie swojej edukacji. W takiej sytuacji warto wrócić do nauki, jednak dobrym pomysłem może być zmiana metody. Nie ma sensu wracać do starych podręczników ze szkoły – lepiej skupić się na nowych możliwościach takich jak na przykład Metoda Aktywnego Mówienia. To innowacyjna forma nauki, która pomoże Ci w zrozumieniu różnych kwestii gramatycznych, jak na przykład Future Simple vs. Present Continuous. Dzięki codziennym 15-minutowym treningom językowym zrozumiesz nie tylko gramatykę, ale też nauczysz się płynnie i naturalnie komunikować w języku angielskim.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

Wystrój sali weselnej zależy od wielu aspektów. Ważne są nie tylko zasłony, kwiaty czy obrusy. Warto pomyśleć o wszystkich elementach, jakie tworzą finalny efekt. Jednym…

Artykuły 2024-05-10

W dobie, gdy dominują rozgrywki online, istnieje miejsce, które celebruje starszą, lecz wciąż kochaną formę rozrywki – gry dla dwóch osób na jednym komputerze. Gralandia.pl…

Artykuły 2024-05-07

W obliczu zawiłości prawnych i często zaskakujących sytuacji życiowych, wielu mieszkańców Zielonej Góry może odczuwać potrzebę wsparcia prawnego. Niekiedy jednak barierą staje się koszt takich…

Artykuły 2024-04-15