Kancelaria nieruchomości w Krakowie

Autor: mojazielona.pl • 8 listopada 2021

Prawo nieruchomości to bardzo szeroka dziedzina, która wymaga specjalistycznej wiedzy, niezależnie od sytuacji. Jest niezbędna zarówno podczas kupna swojego pierwszego mieszkania przez osobę indywidualną, jak i biurowca, który będzie wyłącznie inwestycją klienta biznesowego. Kancelaria nieruchomości w Krakowie pomoże w obsłudze i załatwi wszystkie formalności za Ciebie.

Zgodnie z art. 46 Kodeksu Cywilnego nieruchomości są częściami powierzchni ziemskiej stanowiące odrębny przedmiot własności (grunty), jak również budynki trwale z gruntem związane lub części takich budynków. W skrócie oznacza to, że wszystkie działania związane z gruntami i budynkami wymagają przestrzegania przepisów prawnych.

Kancelaria nieruchomości – w czym pomoże? 

Zastanawiasz się, kiedy udać się do kancelarii prawniczej? Możesz praktycznie w każdej sytuacji! Dzięki pełnomocnictwu prawnik może zawierać w twoim imieniu transakcje, ale też negocjować ich warunki. Pomoże też przeanalizować ocenić ryzyko inwestycji, przygotuje umowy, audyty prawne, doradzi w przypadku zakupu nieruchomości w drodze przetargów. Zajmie się też zmianami w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego, będzie reprezentował klienta przed organami administracyjnymi oraz w procesach sądowych.

Na nieruchomościach może być dokonywanych wiele działań. Mogą być one przedmiotem kupna i sprzedaży, wynajmu, zamiany czy użytkowania wieczystego. Każda transakcja jest inna, co powoduje, że musi być potraktowana indywidualnie. Pracownicy kancelarii nieruchomości – Krakówznają przepisy prawne i procedury oraz potrafią zastosować je w praktyce. Dzięki temu zawiłe i czasochłonne procedury przebiegają bezproblemowo, a co najważniejsze – bez strat finansowych. Prawnik z doświadczeniem wskaże odpowiednią drogę, co pozwala również na zaoszczędzenie czasu. Taką obsługę może zapewnić wyłącznie doświadczona kancelaria nieruchomości np. w Krakowie.

Jak wybrać kancelarię nieruchomości w Krakowie? 

Na krakowskim rynku działa wiele kancelarii prawniczych. Wybór odpowiedniej nie jest jednak łatwy. Warto poszukać doświadczonej, o ugruntowanej pozycji na rynku. Tylko wtedy będziesz miał pewność, że obsłużą Cię doświadczeni prawnicy, a co najważniejsze – specjaliści w prawie nieruchomości. Powierzenie swoich spraw profesjonalistom to doskonały wybór zarówno dla osób prywatnych, jak i klientów biznesowych, który gwarantuje sukces!

Przeczytaj również