Komary przeszkadzają mieszkańcom. Prezydent „Czas na kolejne działania”.

Tagi: brak tagów
2020-07-16
Komary przeszkadzają mieszkańcom. Prezydent „Czas na kolejne działania”.

Coraz więcej osób skarży się na komary w Zielonej Górze, które nie dają spokoju. Prezydent Miasta Janusz Kubicki napisał na Facebooku, że wiosenne akcja opryskowa przeciwko komarom i kleszczom przeprowadzona została w kwietniu. „Czas na kolejne działania”.

ZGK w Zielonej Górze szykuje się do przeprowadzenia letnich oprysków. Wszystkie działania realizowane są zgodnie z harmonogramem.

Opryski odbywają się metodą zmgławiania termicznego. Polega to na uniesieniu preparatu wzwyż przez temperaturę oraz wiatr. Preparat nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Działą tylko na dorosłe owady. Przeciwdziała kleszczom i komarom, ale nie wpływa na większe owady jak pszczoły czy chrabąszcze.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22