Komin Elektrociepłowni Zielona Góra znika w oczach

Tagi: brak tagów
2019-10-27
Komin Elektrociepłowni Zielona Góra znika w oczach

Elektrociepłownia rozbiera olbrzymi komin, który stanowił jeden z najwyższych elementów Zielonogórskiego krajobrazu. Ma on 80 m wysokości i wykonany jest ze stali. Ta rozbiórka ma również symboliczny charakter i świadczy o definitywnym rozstaniu się EC Zielona Góra z epoką węgla.

Warto zwrócić uwagę na to, że prace porządkowe w Elektrociepłowni Zielona Góra trwają już od dłuższego czasu. Po tym jak elektrociepłownia przeszła na gaz wiele elementów poprzedniej infrastruktury stało się zbytecznych.

Zniknęła już bocznica kolejowa, którą transportowano węgiel do elektrociepłowni. Nie ma również urządzeń do odyplania spalin. Oprócz komina zniknie również olbrzymia suwnica. W przyszłym roku wyburzona zostanie galeria nawęglania i wieża przesypowa.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22