Konkurs „Umiem i Chcę Ratować” dla Młodych Ratowników

Tagi: brak tagów
2024-01-21
Konkurs „Umiem i Chcę Ratować” dla Młodych Ratowników

Uczniowie uczą się ratować życie w konkursie pierwszej pomocy

Departament Ochrony Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w konkursie „Umiem i chcę ratować”. Inicjatywa ta ma na celu promowanie wiedzy o pierwszej pomocy przedmedycznej wśród młodych ludzi.

Zadaniem uczestników jest opracowanie i nagranie filmu o maksymalnej długości 5 minut, prezentującego udzielanie pierwszej pomocy w jednej z trzech sytuacji: utrata przytomności, zranienie, złamanie, oparzenie, lub zadławienie. Konkurs zachęca do kreatywności i edukacji poprzez praktyczne działania.

Jak wziąć udział?

Filmy należy zgrać na nośnik, najlepiej pendrive, i dostarczyć do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze najpóźniej do 15 marca 2024 roku. Wymagane są także odpowiednie dokumenty zgłoszeniowe, w tym zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Nagrody motywujące do działania

Zwycięzcy konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody, w tym sprzęt sportowy i multimedialny na potrzeby ich szkół, ufundowany przez Marszałka Województwa Lubuskiego. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 31 marca 2024 roku.

Szczegółowe informacje i regulamin

Zachęcamy do zapoznania się z pełnym regulaminem konkursu oraz niezbędnymi dokumentami zgłoszeniowymi, które są dostępne na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Źródło: Departament Ochrony Zdrowia Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego, lubuskie.pl

Przeczytaj również

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21