Krematorium Zielona Góra

Tagi: brak tagów
2021-03-21
Krematorium Zielona Góra

Kremacja to proces spalania zwłok zmarłych. Jest to forma pochówku, która ma długą tradycję w historii dziejów człowieka. Krematorium w Zielonej Górze do tej pory jednak jeszcze nie powstało. Dlatego Zielonogórzanie najczęściej kremowani są w najbliższych krematoriach w Gorzowie Wielkopolskim oraz Skwierzynie.

Lista krematoriów w woj. lubuskim

„Products” Romaniszyn i Romaniszyn s.j. 
ul. Żwirowa 5K, 66-400 Gorzów Wlkp.
Tel. 507 193 487

Gorzowski Dom Pogrzebowy 
ul. Żwirowa 21c, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 531 555 231

Caelum Krematorium Skwierzyna 
ul. Międzyrzecka 28, 66-440 Skwierzyna
tel. 790 505 030

Warto pamiętać o tym, że w przypadku kremacji zmarłej bliskiej osoby wszelkiej pomocy w tym zakresie udzieli zakład pogrzebowy organizujący pogrzeb.

W tym celu często korzysta się również z krematoriów położonych w województwie dolnośląskim, a dokładnie w Legnicy oraz Głogowie. Głogów znajduje się w odległości ok. 60 km od Zielonej Góry, a Legnica ok. 100 km. Może być to istotne dla osób, które chcą uczestniczyć w ostanim pożegnaniu przed kremacją.

Skwierzyna znajduje się natomiast ok. 80 km od Zielonej Góry. Najdalej położony jest Gorzów Wielkopolski, który od Zielonej Góry dzieli 117 km. Jest to jednak jedynie 10 km więcej niż w przypadku Legnicy. Najbliżej Zielonej Góry położone jest krematorium w Głogowie.

Krematorium w Zielonej Górze

Krematorium w naszym mieście póki co nie powstało. Magistrat decyzję o tym tłumaczy małym zainteresowaniem kremacją i nieopłacalnością inwestycji. Chociaż temat od lat jest poruszany na wokandzie publicznej, to jednak do tej pory nie zapadła pozytywna decyzja dla powstania krematorium w Zielonej Górze.

Warto wspomnieć, że historycznie funkcję krematorium pełnił zabytkowy budynek, który znajduje się w parku Tysiąclecia. Zostało ono otwarte w 1924 roku.

Przeczytaj również

Chcesz kupić ajran w Zielonej Górze? Nie musisz wcale jechać do Turcji. Można go kupić w naszym mieście. Jednym ze sklepów, gdzie jest on dostępny,…

Artykuły 2023-09-11

Zielona Góra, znana również jako „Miasto Wina”, to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Jednak jak w każdym rozwijającym się mieście, również tutaj pojawiają…

Artykuły 2023-09-01

Totem multimedialny to zaawansowane urządzenie elektroniczne, które łączy w sobie różnorodne funkcje multimedialne, takie jak wyświetlanie treści wideo, dźwięk, interakcję z użytkownikiem i wiele innych….

Artykuły 2023-08-25