Krematorium Zielona Góra

Tagi: brak tagów
2021-03-21
Krematorium Zielona Góra

Kremacja to proces spalania zwłok zmarłych. Jest to forma pochówku, która ma długą tradycję w historii dziejów człowieka. Krematorium w Zielonej Górze do tej pory jednak jeszcze nie powstało. Dlatego Zielonogórzanie najczęściej kremowani są w najbliższych krematoriach w Gorzowie Wielkopolskim oraz Skwierzynie.

Lista krematoriów w woj. lubuskim

„Products” Romaniszyn i Romaniszyn s.j. 
ul. Żwirowa 5K, 66-400 Gorzów Wlkp.
Tel. 507 193 487

Gorzowski Dom Pogrzebowy 
ul. Żwirowa 21c, 66-400 Gorzów Wlkp.
tel. 531 555 231

Caelum Krematorium Skwierzyna 
ul. Międzyrzecka 28, 66-440 Skwierzyna
tel. 790 505 030

Warto pamiętać o tym, że w przypadku kremacji zmarłej bliskiej osoby wszelkiej pomocy w tym zakresie udzieli zakład pogrzebowy organizujący pogrzeb.

W tym celu często korzysta się również z krematoriów położonych w województwie dolnośląskim, a dokładnie w Legnicy oraz Głogowie. Głogów znajduje się w odległości ok. 60 km od Zielonej Góry, a Legnica ok. 100 km. Może być to istotne dla osób, które chcą uczestniczyć w ostanim pożegnaniu przed kremacją.

Skwierzyna znajduje się natomiast ok. 80 km od Zielonej Góry. Najdalej położony jest Gorzów Wielkopolski, który od Zielonej Góry dzieli 117 km. Jest to jednak jedynie 10 km więcej niż w przypadku Legnicy. Najbliżej Zielonej Góry położone jest krematorium w Głogowie.

Krematorium w Zielonej Górze

Krematorium w naszym mieście póki co nie powstało. Magistrat decyzję o tym tłumaczy małym zainteresowaniem kremacją i nieopłacalnością inwestycji. Chociaż temat od lat jest poruszany na wokandzie publicznej, to jednak do tej pory nie zapadła pozytywna decyzja dla powstania krematorium w Zielonej Górze.

Warto wspomnieć, że historycznie funkcję krematorium pełnił zabytkowy budynek, który znajduje się w parku Tysiąclecia. Zostało ono otwarte w 1924 roku.

Przeczytaj również

Ten skandynawski kraj, znany z nieskazitelnych krajobrazów i wysokiego standardu życia, oferuje swoim pracownikom unikalne rozwiązanie urlopowe. Mowa o feriepenger, czyli pieniądzach na wakacje, które są jednym…

Artykuły 2024-02-20

Niwelator, znany również jako poziomica optyczna, jest podstawowym narzędziem wykorzystywanym w budownictwie oraz geodezji do dokładnego określania poziomu i pomiarów wysokościowych. To urządzenie pozwala na…

Artykuły 2024-01-30

Istnieje wiele różnych rodzajów kuchenek, ale to gaz od lat nie traci na popularności. Można go wciąż znaleźć w wielu domach czy mieszkaniach. Jednak zamontowanie…

Artykuły 2024-01-25