Kwarantanna Narodowa została ogłoszona

Tagi: brak tagów
2020-12-17
Kwarantanna Narodowa została ogłoszona

Na dzisiejszej konferencji Minister Zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział kwarantannę narodową, która rozpocznie się 28 grudnia, a zakończy 17 stycznia.

W tym okresie będą obok dotychczasowych obostrzeń obowiązywać inne.

Nowe obostrzenia podczas kwarantanny narodowej

  • Zamknięcie hoteli – również ruch służbowych. Wyjątek: dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.
  • Zamknięcie stoków narciarskich
  • Zamknięcie galerii handlowych (oprócz sklepy spożywcze, z książkami i prasą, drogerie, apteki,  a także wolnostojące wielkopowierzchniowe sklepy meblowe)
  • Ograniczenie poruszania się w sylwestra od 19:00 (31 grudnia) do 6 rano dnia następnego (oprócz wyjść w nagłych potrzebach)
  • Kwarantanna 10 dniowa dla osób, które przybywają do Polski transportem zorganizowanym

Pozostałe ograniczenia i zasady, które obowiązywały do dzisiaj są przedłużone.

fot. https://www.gov.pl/web/koronawirus/przedluzamy-etap-odpowiedzialnosci-i-wprowadzamy-dodatkowe-ograniczenia

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22