Miasto Zielona Góra wspiera klub żużlowy Falubaz dotacją 500 tysięcy złotych

Tagi: brak tagów
2024-06-08
Miasto Zielona Góra wspiera klub żużlowy Falubaz dotacją 500 tysięcy złotych

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma pomóc w utrzymaniu finansowej stabilności klubu. W najbliższą niedzielę Falubaz zmierzy się z Betardem Spartą Wrocław.

Konkurs wyłonił zwycięzcę

Przyznanie środków to wynik konkursu, w którym ZKŻ SSA wzięło udział wiosną tego roku. Prezydent Zielonej Góry, Marcin Pabierowski, wyjaśnił, że wsparcie dla klubu żużlowego jest istotne nie tylko dla władz miasta, ale także dla kibiców. – „Przekazana kwota jest zgodna z procedurą konkursową. Kwestia wsparcia finansowego dla klubu żużlowego jest dla nas bardzo ważna. Takie są też oczekiwania kibiców. Sam jestem jednym z nich, trzymam kciuki za sukces drużyny i wierzę, że nasza współpraca będzie kontynuowana na wysokim poziomie” – powiedział Pabierowski.

Falubaz gotowy na rewanż z Betardem Spartą Wrocław

Zielonogórski klub rozpoczyna rundę rewanżową i w niedzielę podejmie drużynę Betard Sparta Wrocław. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się na wyjeździe, Falubaz przegrał 41:47. Prezes klubu, Wojciech Domagała, wyraził wdzięczność za miejskie wsparcie: – „Dzięki otrzymanej dotacji zachowujemy płynność finansową i możemy przystąpić do kolejnych meczów, w których, mam nadzieję, nasza drużyna zaprezentuje się z jak najlepszej strony” – powiedział.

Informacje o meczu

Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 16:30 na stadionie przy W69.

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21