Mikropożyczka 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców

Tagi: brak tagów
2020-04-23
Mikropożyczka 5000 zł dla mikroprzedsiębiorców

Tarcza Antykryzysowa 2.0 wprowadziła mikropożyczkę, o którą mogą ubiegać się osoby, które prowadzą działalność gospodarczą, ale nie zatrudniają pracowników. Wypełnienie wniosku jest prosta i jeśli mamy Profil Zaufany to możemy złożyć go on-line na stronie praca.gov.pl.

Na co można przeznaczyć te pieniądze?

Pieniądze mogą być przeznaczone na koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Możemy np. zakupić za nie potrzebne nam materiały, opłacić czynsz za wynajem lokalu czy po prostu opłacić z niej podatki.

Możemy wnioskować o dowolna sumę, ale nie przekraczającą 5000 zł.

Umorzenie pożyczki

Pożyczkę można umorzyć, co oznacza, że nie będziemy musieli jej spłacić. Warunkiem jest prowadzenie działalności gospodarczej przez 3 miesiące od dnia uzyskania pożyczki.

Trzeba jednak pamiętać, że mamy 14 dni na złożenie wniosku o umorzenie po upływie trzech miesięcy.

Jak złożyć wniosek o mikropożyczkę?

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08