Minister Szumowski do sklepów: wypraszajcie klientów bez maseczek

Tagi: brak tagów
2020-07-04
Minister Szumowski do sklepów: wypraszajcie klientów bez maseczek

Zielona Góra radzi sobie z opanowywaniem koronawirusa bardzo dobrze. Wczoraj Prezydent Janusz Kubicki informował na Facebooku, że „wirus dalej śpi i nie ma go w Zielonej”. Nie wszędzie jednak jest tak dobrze.

Jak podaje portal polki.pl, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nawoływał do obsługi sklepów by wypraszali osoby bez maseczek. Istnieje bowiem przepis, który daje możliwość nieobsługiwania klientów bez maseczek. Można również wezwać odpowiednie służby.

Według obowiązujących obostrzeń nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w sklepach i innych zamkniętych miejscach publicznych.

Za brak maseczki w sklepie można dostać mandat w wysokości 500 zł. Nasza sprawa może również zostać skierowana do sanepidu, który może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22