Minister Szumowski do sklepów: wypraszajcie klientów bez maseczek

Tagi: brak tagów
2020-07-04
Minister Szumowski do sklepów: wypraszajcie klientów bez maseczek

Zielona Góra radzi sobie z opanowywaniem koronawirusa bardzo dobrze. Wczoraj Prezydent Janusz Kubicki informował na Facebooku, że „wirus dalej śpi i nie ma go w Zielonej”. Nie wszędzie jednak jest tak dobrze.

Jak podaje portal polki.pl, Minister Zdrowia Łukasz Szumowski nawoływał do obsługi sklepów by wypraszali osoby bez maseczek. Istnieje bowiem przepis, który daje możliwość nieobsługiwania klientów bez maseczek. Można również wezwać odpowiednie służby.

Według obowiązujących obostrzeń nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w sklepach i innych zamkniętych miejscach publicznych.

Za brak maseczki w sklepie można dostać mandat w wysokości 500 zł. Nasza sprawa może również zostać skierowana do sanepidu, który może nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. złotych.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08