Minister Zdrowia wprowadzi stan zagrożenia epidemicznego

Tagi: brak tagów
2020-03-12
Minister Zdrowia wprowadzi stan zagrożenia epidemicznego

Co oznacza to dla nas? Minister Zdrowia może w ten sposób ograniczyć swobodę przemieszczania się, obrót określonymi produktami i funkcjonowanie instytucji lub zakładów pracy.

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej poprosił pracodawców o wyrozumiałość i wdrożenie pracy zdalnej, gdy jest to możliwe. Jednocześnie organizacje pozostałej pracy w taki sposób, by ograniczyć styczność z innymi osobami. Zalecenia są przygotowane również dla farmaceutów, którzy powinni przyjmować klientów przez okienka dyżurne, a nie w środku apteki.

Minister Zdrowia apeluje również o pozostanie w domach osób młodych, których zajęcia lekcyjne są odwołane. Czas wolny to nie ferie, a sytuacja wyjątkowa, która ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Aby tak się stało, wszyscy powinni stosować się do zaleceń.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Pacjenta przebywająca w Poznaniu zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. Odniósł się do tego również Minister Zdrowia. Powiedział, o tym, że ten przypadek pokazuje powagę sytuacji i świadczy o tym, że zagrożenie nie jest hipotetyczne, a dla osób słabszych wirus jest groźny.

Kobieta zmarła w południe. Miała 57 lat. Inne choroby, na które cierpiała wymagały podawania leków, które zmniejszały odpornośc.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22