Minister Zdrowia wprowadzi stan zagrożenia epidemicznego

Tagi: brak tagów
2020-03-12
Minister Zdrowia wprowadzi stan zagrożenia epidemicznego

Co oznacza to dla nas? Minister Zdrowia może w ten sposób ograniczyć swobodę przemieszczania się, obrót określonymi produktami i funkcjonowanie instytucji lub zakładów pracy.

Minister Zdrowia podczas konferencji prasowej poprosił pracodawców o wyrozumiałość i wdrożenie pracy zdalnej, gdy jest to możliwe. Jednocześnie organizacje pozostałej pracy w taki sposób, by ograniczyć styczność z innymi osobami. Zalecenia są przygotowane również dla farmaceutów, którzy powinni przyjmować klientów przez okienka dyżurne, a nie w środku apteki.

Minister Zdrowia apeluje również o pozostanie w domach osób młodych, których zajęcia lekcyjne są odwołane. Czas wolny to nie ferie, a sytuacja wyjątkowa, która ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Aby tak się stało, wszyscy powinni stosować się do zaleceń.

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce

Pacjenta przebywająca w Poznaniu zmarła w wyniku zakażenia koronawirusem. Odniósł się do tego również Minister Zdrowia. Powiedział, o tym, że ten przypadek pokazuje powagę sytuacji i świadczy o tym, że zagrożenie nie jest hipotetyczne, a dla osób słabszych wirus jest groźny.

Kobieta zmarła w południe. Miała 57 lat. Inne choroby, na które cierpiała wymagały podawania leków, które zmniejszały odpornośc.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08