MZK poszukuje pracowników. Możesz zostać nawet „kanarem”

Tagi: brak tagów
2023-05-30
MZK poszukuje pracowników. Możesz zostać nawet „kanarem”

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poszukuje pracowników na dwa stanowiska. Kontrolera biletów oraz Referenta ds. kontroli biletowej. Dokładny zakres zadań oraz wymagania co do kandytata, poznacie na stronie MZK.

Skąd wywodzi się określenie „kanar”?

Narodowe Centrum Kultury tłumaczy, iż słowo KANAR pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych. Kontrolerzy biletów nosili wówczas czapki z żółtym otokiem. To właśnie od tego specyficznego akcentu ich ubioru, zaczęto nazywać ich KANARKAMI. Później jednak zgrubiono to do KANARA, aby przekazać większy ładunek emocjonalny związany z funkcją, jaką te osoby pełniły. Nie była ona powszechnie lubiana i zostało tak do dzisiaj. Wszak, wystawiają oni mandaty za brak biletów. Nie można jednak zaprzeczyć, że sami jesteśmy sobie tego winni.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22