MZK poszukuje pracowników. Możesz zostać nawet „kanarem”

Tagi: brak tagów
2023-05-30
MZK poszukuje pracowników. Możesz zostać nawet „kanarem”

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze poszukuje pracowników na dwa stanowiska. Kontrolera biletów oraz Referenta ds. kontroli biletowej. Dokładny zakres zadań oraz wymagania co do kandytata, poznacie na stronie MZK.

Skąd wywodzi się określenie „kanar”?

Narodowe Centrum Kultury tłumaczy, iż słowo KANAR pochodzi jeszcze z czasów przedwojennych. Kontrolerzy biletów nosili wówczas czapki z żółtym otokiem. To właśnie od tego specyficznego akcentu ich ubioru, zaczęto nazywać ich KANARKAMI. Później jednak zgrubiono to do KANARA, aby przekazać większy ładunek emocjonalny związany z funkcją, jaką te osoby pełniły. Nie była ona powszechnie lubiana i zostało tak do dzisiaj. Wszak, wystawiają oni mandaty za brak biletów. Nie można jednak zaprzeczyć, że sami jesteśmy sobie tego winni.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08