Nabór wniosków na 96 mln zł dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” – zyskaj do 135 tys. zł na wymianę pieca i termomodernizację!

Tagi: brak tagów
2024-05-14
Nabór wniosków na 96 mln zł dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” – zyskaj do 135 tys. zł na wymianę pieca i termomodernizację!

Nabór na dofinansowanie wymiany pieców i termomodernizację budynków

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze ogłasza nabór wniosków na dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Prezes WFOŚiGW, Mirosław Glaz, poinformował, że na wsparcie mieszkańców przeznaczono rekordową sumę 96 mln zł.

Wsparcie dla właścicieli budynków jednorodzinnych

Celem projektu jest wsparcie właścicieli budynków jednorodzinnych przy termomodernizacji, demontażu starych „kopciuchów”, instalacji fotowoltaicznych oraz zakupie niskoemisyjnych urządzeń, takich jak pompy ciepła. Dotacja obejmuje również finansowanie niezbędnej dokumentacji – audytów energetycznych, dokumentacji projektowej oraz ekspertyz.

Maksymalne dofinansowanie do 135 tys. zł

Każda osoba zainteresowana może wypełnić wniosek i złożyć go do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W przypadku pozytywnej decyzji, można otrzymać dofinansowanie sięgające nawet 135 tys. zł. Prezes Mirosław Glaz wyjaśnia, że dotacja jest bezzwrotna i może obejmować również prefinansowanie, co oznacza, że połowę kwoty można otrzymać na początku realizacji projektu.

Największa proekologiczna inicjatywa w polskiej historii

Program „Czyste Powietrze” jest największą proekologiczną inicjatywą w historii Polski, mającą na celu skuteczną walkę ze smogiem oraz poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych. Dotychczas złożono ponad 832 tys. wniosków, na łączną sumę 26 mld zł dofinansowania.

Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie internetowej WFOŚiGW: wfosigw.zgora.pl

Źródło: Urząd Miasta Zielona Góra

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17