Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – przejazd rowerowy na Piwnej

Tagi: brak tagów
2020-10-04
Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – przejazd rowerowy na Piwnej

Rowerostrada Zielona Strzała to naprawdę genialna rzecz. Każdy kto jeździ rowerem z pewnością ją potrafi docenić. Są jednak miejsca niebezpieczne na jej trasie, a do jednych z nich należy przejazd przez ulicę Piwną.

Ulica Piwna jest drogą dojazdową do sklepu Biedronka. Łączy też tym samym ulicę Strzelecką z ulicą Kożuchowską. To sprawia, że jest ona bardzo często uczęszczana i przejeżdża tędy wiele samochodów.

Niestety miejscu, w którym Zielona Strzała przecina ulicę piwną widoczność jest naprawdę słaba. Zarówno od strony rowerzysty, jak i od strony kierowcy, kierujący rowerem i samochodem mogą zauważyć siebie w ostatniej chwili.

Dlatego kierowcy jak i rowerzyści na tym przejeździe powinni bardzo uważać. O wypadek tutaj naprawdę nie jest trudno.

Droga od strony ulicy Strzeleckiej jest zasłonięta przez zarośla rosnące po lewej stronie, a z prawej strony przez ogrodzenie. Widać to dokładnie na zdjęciu poniżej.

Wjazd od strony ul. Strzeleckiej

Gdy jedziemy samochodem od sklepu Biedronka widoczność jest już lepsza. Jednak i tutaj należy zachować szczególną ostrożność. Dużo zależy od prędkości z jaką będzie poruszało się auto oraz rowerzysta.

Wjazd od sklepu Biedronka

Pamiętajcie by zachować tu ostrożność

Bez względu na to czy poruszacie się rowerem czy samochodem, pamiętajcie by w tym miejscu zwolnić i dobrze rozejrzeć się. Pamiętajcie również o tym, że podczas wjazdu na przejazd rowerem zauważymy znak ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Uważajcie również podczas podróży rowerem z dziećmi. Uczulcie je, aby nie wjeżdżały zbyt pewnie na przejazd i zawsze zatrzymały i sprawdziły czy droga jest wolna.

Czy można zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu? Oczywiście, że tak. Jedną z możliwości byłyby progi zwalniające przed przejazdem. Pomocne mogłyby być również lustra, które pomogłyby kierującym rowerami sprawdzić czy na drodze nie znajduje się jakiś pojazd.

Przeczytaj również

W środę 20 września o godzinie 6:00 swoje progi dla klientów otworzy kolejny sklep ALDI w Zielonej Górze, który zlokalizowany jest przy ulicy Łężyca-Apartamentowa 1….

Aktualności 2023-09-19

Z wielką radością informujemy o oficjalnym otwarciu Ambasady Seniora w Zielonej Górze. Uroczystość odbędzie się 25 sierpnia o godzinie 13.00 przy al. Niepodległości 10. W…

Aktualności 2023-08-17

Mamy już nowy komunikat Prezydenta Miasta Zielona Góra. Dotyczy on ewakuacji mieszkańców sołectwa Przylep. Ewakuacji nie będzie Nie ma potrzeby ewakuacji, jakość powietrza została zbadana….

Aktualności 2023-07-22