Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – przejazd rowerowy na Piwnej

Tagi: brak tagów
2020-10-04
Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – przejazd rowerowy na Piwnej

Rowerostrada Zielona Strzała to naprawdę genialna rzecz. Każdy kto jeździ rowerem z pewnością ją potrafi docenić. Są jednak miejsca niebezpieczne na jej trasie, a do jednych z nich należy przejazd przez ulicę Piwną.

Ulica Piwna jest drogą dojazdową do sklepu Biedronka. Łączy też tym samym ulicę Strzelecką z ulicą Kożuchowską. To sprawia, że jest ona bardzo często uczęszczana i przejeżdża tędy wiele samochodów.

Niestety miejscu, w którym Zielona Strzała przecina ulicę piwną widoczność jest naprawdę słaba. Zarówno od strony rowerzysty, jak i od strony kierowcy, kierujący rowerem i samochodem mogą zauważyć siebie w ostatniej chwili.

Dlatego kierowcy jak i rowerzyści na tym przejeździe powinni bardzo uważać. O wypadek tutaj naprawdę nie jest trudno.

Droga od strony ulicy Strzeleckiej jest zasłonięta przez zarośla rosnące po lewej stronie, a z prawej strony przez ogrodzenie. Widać to dokładnie na zdjęciu poniżej.

Wjazd od strony ul. Strzeleckiej

Gdy jedziemy samochodem od sklepu Biedronka widoczność jest już lepsza. Jednak i tutaj należy zachować szczególną ostrożność. Dużo zależy od prędkości z jaką będzie poruszało się auto oraz rowerzysta.

Wjazd od sklepu Biedronka

Pamiętajcie by zachować tu ostrożność

Bez względu na to czy poruszacie się rowerem czy samochodem, pamiętajcie by w tym miejscu zwolnić i dobrze rozejrzeć się. Pamiętajcie również o tym, że podczas wjazdu na przejazd rowerem zauważymy znak ustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Uważajcie również podczas podróży rowerem z dziećmi. Uczulcie je, aby nie wjeżdżały zbyt pewnie na przejazd i zawsze zatrzymały i sprawdziły czy droga jest wolna.

Czy można zwiększyć bezpieczeństwo w tym miejscu? Oczywiście, że tak. Jedną z możliwości byłyby progi zwalniające przed przejazdem. Pomocne mogłyby być również lustra, które pomogłyby kierującym rowerami sprawdzić czy na drodze nie znajduje się jakiś pojazd.

Przeczytaj również

Decyzją Prezydenta Miasta Zielona Góra Marcina Pabierowskiego, przywrócone zostały stare godziny pracy urzędu (od 7:30 rano, a nie od 8:30 jak było od grudnia 2022…

Aktualności 2024-05-21

Do dyspozycji gości mamy 10 torów o długości 50 metrów. Głębokość basenu wynosi dwa metry, a temperatura wody utrzymywana jest na poziomie około 27,5 stopnia…

Aktualności 2024-05-21

Port lotniczy Zielona Góra – Babimost notuje imponujące wyniki. Tylko w pierwszym kwartale 2024 roku obsłużył ponad 12 tysięcy pasażerów, co stanowi wzrost o około…

Aktualności 2024-05-17