Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – skrzyżowanie Staffa z Morelową

Tagi: brak tagów
2020-09-27
Niebezpieczne miejsca w Zielonej Górze – skrzyżowanie Staffa z Morelową

Na ulicy Leopolda Staffa w Zielonej Górze każdego ranka i popołudnia jest spory ruch. Rodzice odwożą tędy swoje dzieci do Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Miejskiego Przedszkola nr 9.

Spory ruch panuje również na ulicy Morelowej na odcinku, w którym krzyżuje się ona z ulicą Staffa. Niestety mamy tam do czynienia z niebezpiecznym zakrętem, który można by uczynić bezpieczniejszym stawiając choćby lustro drogowe.

Przy wyjeździe z ulicy Leopolda Staffa możemy skręcić jedynie w lewo. Z prawej strony musimy natomiast ustąpić pierwszeństwa samochodom jadącym ulicą Morelową.

Niestety widoczność w tym miejscu zasłaniają samochody zaparkowane wzdłuż chodnika. Wyjazd jest zatem bardzo niebezpieczny. Istnieje duże ryzyko wymuszenia pierwszeństwa. Trzeba zatem bardzo uważać.

Przeczytaj również

Zastanawiacie się, gdzie w Zielonej Górze zrobić zakupy w niedzielę? Sklepy Intermarché Zielona Góra otwarte są w każdą niedzielę od godziny 9:00 do godziny 18:00….

Aktualności 2024-06-15

Wielkopolski rolnik niszczy rzodkiewki o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych – brak nabywców i wysokie koszty zbiorów zmuszają go do tej drastycznej decyzji. Film ukazujący ten…

Aktualności 2024-06-12

Władze Zielonej Góry i ZKŻ SSA ogłosiły w piątek zawarcie umowy o przekazaniu 500 tysięcy złotych na bieżące prowadzenie ekstraligowej drużyny żużlowej. Dotacja ta ma…

Aktualności 2024-06-08